Edi Rama’s ‘dark strategy’ to important European waste to Albania revealed

Edi Rama’s ‘dark strategy’ to important European waste to Albania revealed

13:15, 10/02/2018

The Socialist Movement for Integration (LSI) has made public the strategy of Albanian Premier Edi Rama to bring the Europe’s waste to Albania.

The head of LSI parliamentary group, Petrit Vasili, writes that China is no longer European waste import and Rama has accepted to import them to Albania, in exchange of money.

“Prime Minister’s dark strategy for the waste import is very clear today. China, the country where 85% of European waste is recycled, has decided a drastic reduction of the 24 categories of solid waste, including paper, plastics and textiles. Europe has now the concern of the waste recycling but also the concern of the illegal recycling of the dangerous waste. Our PM, who does not care for the environment if he makes money, offered our country to become the hole of the European waste and the place of the criminal traffic of dangerous waste”, Vasili writes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

zaho11/02/2018 21:07

Po mire, more Vasil, falaminderit qe na e thua! Po kush do ta ndaloje bastardin ? ( sipas Lubonjes; edhe meje)) Ju si opozite vetem denoncime beni, por kur keta denoncime nuk perbejne rrezik real kunder qeverise hajdute,ç'kuptim kane; kjo e fundit ka treguar me kohe qe nuk pjerdh per llogjet e jua edhe pse ato jane te drejta! Nuk mbaron ketu opozicioni qe nje force kundrshtare i ben qeverise se mutit ! Kjo do te thote se ju si opozite LSI- PD nuk i keni rezistuar korrusionit nga parate e droges qe i semuri psikikofizik ju jep! Ps: siç duket keni menduar (si me te ndershem qe ju duket vetja) se ;edhe po te jeni ju ne qeveri me shume se sa ju fal edveri nuk do te vidhnit dot: Keshtu qe me me mire ne opozite dhe i paguar me parate qe vjedh edveri se sa te vidhni ju drejte perdrejte!! Jeni ne te njejten vathe, nuk ju beson me njeri!

eno10/02/2018 15:43

nje fabrie riciklim plerash te hapet ne surel ose ne obori i edi rames

Daj Jaku10/02/2018 15:03

EDrama po bën lekët për të blerë atë ishullin ku ka ndër mend të transferohet kur të rritet e të "piqet". Këtë qëllm të tijn e ka deklaruar vetë. Prandaj atij nuk i plas bytha fare për Shqipërinë e plehrave, për detin që ja shet grekëve, për "çamët camëristë", për rininë "e idjotizuar" nga universitetet neimçiliane, për shëndetsinë e shitur vilmanushve, për .......për ...... për ........... për .... Nuk ka faj, i duhen lekët për të blerë ishullin e p.N.

Liria10/02/2018 14:15

Shqiperia eshte e shqiptareve.Ky njeri nuk kupton dhe po e shkatron shqiperine me vetedije apo pa vetedije dhe ky person duhet te ndalohet me cdo kusht sepse po shkatron jetet e shqipetareve dhe po shet shqiperine dhe gjithe kombin shqipetare. (Kosoven dhe shqipetaret e maqedonise dhe kudo ku ka shqipetare) pra po i shet shqipetaret ,eshte tradhetare.Serbia dhe greqia e shantazhojne dhe e kane ne dore edi ramen dhe i bejne presion kunder trojeve shqiptare dhe kunder shqiptareve sepse e kane marre peng dhe siq e tha vete vetem zaho me ben presion.Zaho eshte serb.Ky eshte vetem dhe ka vetem mafien me vete.TE gjitha shtetet e kane braktisur,Turqia nuk e mbeshtet se ka gylenistet ne qeveri dhe se e kuptoj se ben loje te dyfishte kunder turqise dhe se ka per dijeni per eleminimin e erdoganit dhe puqin ne turqi .gjermania e ka braktisur se e mbushi me droge dhe kriminalitet gjermania dhe Italia e ka braktisur se I nxori tahirin .America nuk e don per shkak te sorrosit .Ky ka vetem sorrosi dhe toni blerin dhe mafien,. asnje tjeter.DUHET organizim nga lideri basha dhe gjithe opozita,cdo njeri qe e ndjen dhe ka pergjegjesi para vendit dhe families dhe cdo shqiptare ne kosove dhe maqedoni ,Male te zi dhe ku ka shqiptare te punoje dhe Tua coje dhe tua trasmetoje thirrjen dhe te verteten se cdodh ne shqiperi ne cdo familje shqiptare si brenda shqiperise dhe jashte saj ne kosove dhe maqedoni dhe Male te zi se bashkimi I shqipetareve eshte kusht I vetem per sukses dhe kete mision ta marin persiper njerzit e devotshem (jo t radhetaret qe hiqen si te ndershem qe ne keto kohe tradhetish ka me shumice) te shkoje mesazhi tek cdo shqipëtarë dhe me guxim atehere do te jete sukses .SHQIPERIA eshte drejt shkatrimit dhe rruge tjeter pervec fitores nuk ka.

t10/02/2018 14:11

Pislliqet e kasaj qeverie vetem shtohen nga viti ne vit,por zhgenjimi qe i kane bere te gjitjha qeverite besimit te popullit ,si dhe psikplogjia e nenshtrimit,e kane katandisur popullin deri ne ate gjendje,qe jo vetem plehrat qe do me fut kryeplehra,por edhe m... n, ti bejne ne koke nuk kane per te reaguar.

Shto koment