EU Ambassador Vlahutin embarrassed when asked why she never spoke about cannabis cultivation

EU Ambassador Vlahutin embarrassed when asked why she never spoke about cannabis cultivation

15:22, 06/02/2018

For the first time ever, EA Ambassador in Tirana Romana Vlahutin said a few words about cannabis cultivation in Albania and the large number of asylum seekers.

Ms. Vlahutin said the report of Guardia di Finanza tells about the war on drugs, but she did not give any reason why she as EU Ambassador never said anything about the cannabis situation in the country.

“Why have you never spoken about drugs and asylum seekers?”, was the question of journalist Vladimir Lame.

Vlahutin responded: “You have not heard well, we have said it several times. We have worked hard to face both issues and the report of Guardia di Finanza said 90% (of cannabis cultivation) was destroyed. Let’s see for this year. Let’s wait for the April report of the EU colleagues to see how they see it”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

salah06/02/2018 18:32

Romana Vlahutin korruptive, idiote Nr. 1 Balkan

Lali06/02/2018 18:25

Kjo flokshkurrja ka nejt 3 vjet me "agjerim" sot ju nref me fol kesaj? Prezenca e kesaj shkurreje tregon sesa per zemer e kane shqiperine, Dmth ketu ke ne sjellin si perfaqesues fundin e kazonit....

Vlahutin06/02/2018 18:00

Dickhead

fery06/02/2018 17:14

Vllahutin eshte emruar si ambasadore e BE ne Shqiperi sepse , Shqipëria nuk kaloi luftera te tmereshem si disa shtete te ish Jugosllavise sikur Kroacia , Bosnja dhe Kosova te cilat u demtuan ne njerez dhe u shkatrruan ne mase nga granatimet e ushtrise serbosllave .Shqiperia duhej te shkaterrohej 10 here me shume se keto shtete nga droga dhe trafikimi i saje kurse Vllahutin ne Shqiperi erdhi si perfaqesuese e Kroacise nga BE qe kete krim ne Shqiperi ta heshte dhe mbuloje me qellim qe atij ne heshtje ti jepej drite e gjelbert ne menyre qe edhe zyrtaret e shtetit shqiptar te merreshin me keto pune te pista te droges ...!

Maloku pre anglie06/02/2018 17:09

"Une kam folur per ate qe me takon, per mbjelljen e kastravecit". Nuk flas per te gjitha.

fredi 06/02/2018 16:48

kjo eshte nje bastarde e nje europe

MURTAJA06/02/2018 16:45

Kjo qime kuqe pofleka akoma mbi kanabis, Idiotesi diplomatike, apo mshefje e bashkepunimit, --jane zhdukur 90 perqind e kanabisit,,,,,Bravo ambasadore, vetem nese e ke marr ti dhe e ke fshehur> Ke tradhtuar SHQIPERINE, EUROPEN, e mesa duketkarakteri iqimqe kuqes, se per interesat e saja hedh ne pus edhe babain,Mbas flakes do mbetesh hi

TanShkreli06/02/2018 15:56

Holy smoke !!!!!! Eliminuar 90 % !!!!!!!. Fino bless you with hot pee! Ndro mall mi burneshe dhe qeth sqetullat

sonja06/02/2018 15:33

kjo qelbesir, pjes e aferave korruptive dhe e droges...k****rva serbe....

Shto koment