‘Cow’ and ‘cannabis’, mutual insults fly between Albania and Kosovo prime ministers

‘Cow’ and ‘cannabis’, mutual insults fly between Albania and Kosovo prime ministers

12:11, 03/02/2018

The politic adviser to Kosovo Premier Ramush Haradinaj has responded to Albanian Premier Edi Rama’s offensive words towards the Kosovo leaders. The Albanian Prime Minister compared Kosovo President Hashim Thaçi, Premier Haradinaj and Parliament Speaker Kadri Veseli with a “cow that kicks the milk bucket”, while speaking about their efforts to nullify the Special Court.

“Creating such a problem is like the cow that fills the bucket with milk and then kicks it”, Rama said on Vizion Plus TV.

As a response to Rama, Halil Matoshi, Haradinaj’s politic adviser, mentioned cannabis, the cultivation of which is one of the biggest challenges Albania faces today.

“It’s not good to spill the milk, but neither is cultivating cannabis”, Matoshi wrote in his Facebook page.

However, Matoshi told the Kosovo newspaper Express that the government does not comment the Albanian Premier’s remarks in the media.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nebil04/02/2018 11:14

JU TE GJITHE JENI KALAMAJ ME PUSHTET, POR ASNJI PREJ JUSH NUK ESHTE BURRE SHTETI! FATKEQESI QE UDHEHIQEMI QYSH PAS 1944 NGA KRIMINELE!

Daj Jaku03/02/2018 18:05

Pronari i fermës së kafshëve.

Daj Jaku03/02/2018 18:04

Pronari i fermës së kafshëve.

fery03/02/2018 15:53

Kishte fyerje te ngjajshme edhe ne te kolluaren , ne kohen e luftes se ftofet , dikur kure ushtria e shtetit shqiptar e kapi nji grupin te madh te futur ne Shqiperi i cili kishte zbarkuar per te organizuar nji grushteshtet dhe per ta likuiduar vete Enver Hoxhen Shqiperia ( ashtu ishte dhene lajmi ) nepermes " Zerit te Popullit " ku atebote , Shqipëria e akuzoi Jugosllavine dhe shqiptaret e Kosoves se gjoja ata e kane organizuar dhe pergaditur nji grup prej 70 personash , e kane futur ne Shqiperi , kurse E.Hoxha, pasi degjon akuzat nga Sinan Hasani , proserbi i perbetuar i Kosoves i cili ishte ne cilesine e Kryetarit te Kryesise se jugosllavise deklaron se E.Hoxha po e genjen opinionin e brendeshem dhe ate botror duke e akuzuar jugosllavine per futjen e grupit militant prej 70 personave te armatosur per ta destabilizuar Shqiperine dhe , duke e cilesise Hasanin si qen ..." ne te lehe ai qen , se per ate paguhet nga jugosllavet " kushte thene E.Hoxha kurse , Sinan Hasani , menjiher te nesermen ia kthene xhevapin E.Hoxhes duke i thene se " Enveri ishte be si cjapi me zhuge " etj .etj etj. ... dhe sot , sot pase thuajse 37 vitesh, Edi Rama i thote ne nji emision TV tre lidereve te Kosoves se ata tre , ( Thaci , Veseli dhe Haradinaj ) , " jane be sikur lopa qe e godet me shqelm tenxherene e mbushur me qumshte " ...tani , na lajmerohet Haradinaj, dhe i thote Rames kanabisit sikur dikur Sinan Hasani qe i kishte thene Enver Hoxhes cjapi me zhuge etj .etj.etj por , gjithe kjo s eshte edhe shume e rendesishme . ...e rendesishme eshte se tradita e ofendumeve ndershqiptare nga te zgjedhurit e popullit shqiptar , shyqyr Zotit po vazhdon , te tjerat pake rendesi kane ...!!

sonja 03/02/2018 12:29

Rama, i futi te gjitha ne duart e veta ne shqiperi dhe tani do te rregulloj kosoven. Rama kanabizoj te gjithe shqiperin, dhe ndoshta spo i del siperfaqja dhe do te kaloj dhe ne kosove...

Shqiptari03/02/2018 12:29

Te lumte goja, po s'merr vesh piktori basketbollist!

Shto koment