Votoi kundër SHBA-së, ja kush është ambasadorja e Shqipërisë në OKB

Votoi kundër SHBA-së, ja kush është ambasadorja e Shqipërisë në OKB

07:33, 22/12/2017

Vota e saj dëshperoi shumë shqiptarë nga osova, të cilët e shohin Amerikën si atdheun e tyre të dytë për shkak të rolit të Amerikës në vitin 1999, kur bombardoi Jugosllavinë, për ta çliruar Kosovën nga tirania serbe.

Ambasadoria e Shqipërisë në OKB, është e bija e shkrimtarit të madh Ismail Kadare dhe ajo quhet Besiana Kadare.

Ajo sot nuk votoi kundër Izraelit, por kundër Amerikës dhe pritej që së paku të kishte abstenuar./indeksonline

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fieraku nga Ferrasi23/12/2017 13:45

Ate tjetrin e interrnuane cmende e kte paskan cu ne ShBA. O moj shqipni Paske pas ket far te zi. Horrat e horret Me i pase ne kry.

Nje shqiptar22/12/2017 22:50

Ne emrin e kujt ka votuar kjo zonje dhe interesat e kujt ka mbrojtur? Ajo duhet te jap doreheqjen pasi nuk na perfaqeson ne shqiptaret. Opozita duhet te kerkoje ne parlament menjehere shkarkimin e saj. Jerusalemi eshte kryeqytet i ebrejve, nje populli te lashte qe ka banuar dhe banon aty qe prej dymije vitesh.

Fieraku nga Ferrasi22/12/2017 19:53

Ate tjetrin e interrnuane cmende e kte paskan cu ne ShBA. O moj shqipni Paske pas ket far te zi. Horrat e horret Me i pase ne kry.

altini22/12/2017 14:53

Ambasadorja e Shqiperise ne OKB, nuk perfaqeson as veten e saj dhe as prinderit e saj. Ajo perfaqeson shtetin dhe si e tille do te votoje ashtu sic e urdheron qeveria apo ministri i jashtem. Nese personalisht nuk do te ishte dakort me votimin, ajo mund te jepte doreheqjen nga posti, por nuk mund te votoje ndryshe nga ajo qe e udhezon qeveria te cilen perfaqeson. Faji nuk eshte aspak i ambasadores. Fajin e ka qeveria dhe kryetari shtatlarte e kokebosh i saj.

themi22/12/2017 14:09

nje ku-----e komuniste

fery22/12/2017 10:12

Besiana Kadare , e bija e qaripit te Enverit Ismail, ka mundur ne OKB te votoje per Francen por , jo edhe per Shqiperine .Por , mbasi klyshet e Enverit ia paskan ofruar kete east ateher ajo, babai dhe nena e Besianes ta harrojne Kosoven per gjitha koherat ....! Por. une vetem dua te ia perkujtoje shkurte Ismail dhe Elena Kadarese ..." femiun duhet edukuar 20 vite para se te vije ne jete..!!! "

Loran 22/12/2017 09:08

Duket turkja po ska gje se merret personalisht Trump tani me kta dhe me ate miushin LU

I deleguari22/12/2017 07:54

Po pse kot e ka mbyllur gojen babi I Besjanes per te gjithe horrlleqet e qeverise te narko_ shtetit ? Pse kot I kerkon ndjese Vllahutinkes duke I René ne gjunje Ismaili i madh ! Keta pjerdhin te gjithe ne nje kungull mor vlla, boll te rregullojne sumen e tyre!

juri22/12/2017 07:44

PO CA PRISNI NGA KOMONISTET SERBORUSASLLAV QOFTE DHE FRACEZET I MBANI MEND NE VITIN 1999 QENERALI FRANCES I JEPTA TE DHENA SOROSERBIT SE DO JU GODASIM DHE PILOTET FRANCEZ GOTITNIN NE LIQ TE KUKESIT JO SERBET KETA JANE NE NJE ORGANIZATE ILLP IGLIP IMRP AOIMN QOTR E TE TERA ORGANIZATAT QE KA BOTA E KEQE NGE VESET E PERVESET ME TE KQIJA QE KA NJERZIMI

Shto koment

Denonco