Meta në Marsejë takim me eurodeputetin Renaud Muselier: Bashkëpunim i gjithanshëm

Meta në Marsejë takim me eurodeputetin Renaud Muselier: Bashkëpunim i gjithanshëm

11:23, 07/12/2017

Ditën e sotme Presidenti  i Republikës Ilir Meta ndodhet në Francë, ku sot është takuar një eurodeputet.

Presidenti Meta ka takaur në Marsejë Presidentin e Rajonit të Provence-Alpes-Cotes d’Azur, Renaud Muselier.

Meta teksa ka postuar edhe një foto shprehet se  ka biseduar me të  për bashkëpunimin e gjithanshëm të Shqipërisë me këtë rajon.

“Sot në Marsejë, me Presidentin e Rajonit të Provence-Alpes-Cotes d’Azur, Renaud Muselier, eurodeputet, duke folur për bashkëpunimin e gjithanshëm të Shqipërisë me këtë rajon, nga më të bukurit dhe më të begatët e Francës e të Mesdheut.”, shkruan Meta. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

henri07/12/2017 12:01

Po mire mo ndonje dite do rrije ne Shqiperi presidenti, apo eshte ambasador. Ah lum ju e lum ne!

Shto koment