VIDEO/ ‘Torollake, provokatorë ...’, mbështetësit e Saimir Tahirit sulmojnë edhe gazetarët

VIDEO/ ‘Torollake, provokatorë ...’, mbështetësit e Saimir Tahirit sulmojnë edhe gazetarët

14:21, 21/10/2017
A+ Aa A-

Një skenë jo e zakontë ka qenë ajo përpara kryesisë së Kuvendit, ku qytetarë të shumtë kishin dalë për të mbështetur deputetin Saimir Tahiri.

Brohoritje dhe ndërhyrjet e qytetarëve e bënë të vështirë punën e gazetarëve, që kërkonin të bënin pyetje për çfarë kishte ndodhur brenda në mbledhjen e Këshillit të Rregullores.

Por kjo qe gati e pamundur, pasi jo vetëm që qytetarët ndërhynin, por ata kërkonin që gazetarët të mos bënin pyetje, sipas tyre, provokuese.

Në videon mund të dëgjohen teksa u thonë gazetarëve: “Lëre të flasë, moj torollake”, apo “mos e provoko”, e “hiqi ato pyetje, mbylle”. “Ne jemi këtu sepse është i pafajshëm”. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramz21/10/2017 17:24

Nuk jan qytetare, por jan katunare nga tepelena. Kur na u bo tepelena qytetare? Nji katun qe ka qit vetem hajdut ordiner, si krye hajdutin Ali pash tepelena, dhe oficera per partin e sumes.

I deleguari21/10/2017 15:21

Eshte pak e" cuditeshme ",pot sot Ervin Kristaq Rames,ja kish humbur pordha vrimen !

Daj Jaku21/10/2017 14:50

Vazhdimi i antimitingjeve të mafjes në pushtet me mercenarët e rradhës për të friksuar dhe intimiduar drejtësinë dhe mediat. Çfarë turpi për "rilindjen", dreka ka arritur te frutat dhe kafja përmbyllëse. Toto Rama, periudha më e trishtë, më e errëta dhe paradoksaleve histerisë tonë.

Syri21/10/2017 14:27

Nuk jane qytetar, por militant. Beni ndryshimin ;)

Shto koment

Denonco