FOTO/ Pamje horror, ja si është masakruar gazetari në Kavajë

FOTO/ Pamje horror, ja si është masakruar gazetari në Kavajë

13:13, 19/10/2017

Një gazetar lokal është masakruar mbrëmjen e dy ditëve më parë në Kavajë.

Denoncimi është bërë një ditë më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili edhe sot ka vazhduar me denoncime duke bërë publike edhe fotot e dhunës që është ushtruar ndaj Dritan Kanaparit.

Mesazhi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Kjo është liria e shtypit në narko-shtetin e Norieges!

Të dashur miq, ky është gazetari, drejtuesi i portalit ‘Buletini i Kavajës’, Dritan Kanapari, që u masakrua parëmbrëmë nga bandat e qeverisë tek dera e shtëpisë, për shkrimet e tij kritike ndaj pushtetit.

Duke dënuar dhe një herë me ashpërsinë më të madhe këtë akt kriminal ndaj gazetarit Kanapari, i bej thirrje prokurorisë së shtetit të nisë menjëherë hetimet për gjetjen dhe ndëshkimin e merituar ligjor të autorëve të këtij krimi të shëmtuar ndaj lirisë së mediave!  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Hasbiu20/10/2017 11:45

O kriminele te derguar nga qeveria.ke mi masakruar nje njeri vetem se ka shkruar dhe po ju prishen Planet e droges.Qofshit mallku Prej Zotit né ket bote dhe ne tjetren.

Loran shehu19/10/2017 14:19

Ktu shteti ka ren

stavri19/10/2017 13:52

Dihet kush e ka bere Elvis Roshi qe ka bere namin ne Kavaje po ketu shteti dhe bandat jane bashke po fole do e hash

Shto koment