VIDEO/ Qeveria organizon protestë të administratës kundër popullit. Shikojeni

VIDEO/ Qeveria organizon protestë të administratës kundër popullit. Shikojeni

15:20, 12/10/2017

Kjo nuk kishte ndodhur më parë. Sot qeveria ka mbledhur administratën dhe i ka nxjerrë në rrugë kundër popullit.

Duket që kjo është një protestë nën kujdesin e qeverisë dhe policisë për të justifikuar vendosjen e TVSH-së për biznesin e vogël, taksë që prek mbi 500 mijë familje shqiptare.

“Protestuesit” kundër informalitetit janë ata që vjedhin taksat e shqiptarëve çdo ditë, janë administratë e mbushur me militante që sot janë urdhëruar të bëjnë këtë marshim të shëmtuar për të justifikuar vendosjen e TVSH-së për biznesin e vogël.

Shikojeni vetë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t12/10/2017 20:18

Kush duhet te dale ne proteste e kush del, dalin ata qe paguhen me taksat e bisnesit, Po a nuk e shikoni o sahanlepires te qeverise,qe kjo evrope ku duam te shkojme nuk e ka tvsh per bisnesin e vogel, A nuk e shikoni qe deri tani ramziu ka bere vetem eksperimente me ekonomine,qe edhe min. e ekonomise e ka te pashkolle si vetja,shikoni o matufe si shprehet km me popullin: po i veme tvsh bisnesit te vogel qe te mos pasurohen oligarket.tvsh e don jo per informalitetin por qe te marri sa me shume para per buxhetin, me borxhin e madh qe ka krijuar.

juri12/10/2017 19:16

merrni dhe lu se i ka qejf keta lloj protestash ..

Kristi 12/10/2017 19:13

Une mendoj duhet dhe sensibilizim I nga Administrata Tatimore per ndergjegjesimin e konsumatorit per marrjen e kuponit tatimor, pasi kjo do te perkthehet ne ulje te borxhit, rritje investimesh ne shkolla, spitale dhe rruge.

Kristi12/10/2017 18:41

Une mendoj duhet dhe sensibilizim I nga Administrata Tatimore per ndergjegjesimin e konsumatorit per marrjen e kuponit tatimor, pasi kjo do te perkthehet ne ulje te borxhit, rritje investimesh ne shkolla, spitale dhe rruge.

Nacionalist12/10/2017 17:16

Kjo nuk eshte aspak e vertete! Populli Shqiptar e do brenda, thelle e me thelle nga Rama! Keta ketu jane ata qe e duan me thelle!!

Nikolla12/10/2017 16:43

ekonomia informale shoqerohet me shume pasoja negative per vendin tone

Pogradecari 12/10/2017 16:16

Nuk eshte aspak e vertete , askush nuk doli me zor ne ate shesh , kauza ishte dhe mbetet luftw kunder informalitetit ne biznes

Bani 12/10/2017 16:11

Protesta esht form demolratike e te shprehurit te vullnetit , e aty nuk u permend asnje emer politikani

Ema12/10/2017 15:34

kjo nuk eshte aspak e vertet. Tvsh vertet ndikon ne luftimin e informalitetit dhe informaliteti bie drejt e ne kurriz te qytetareve.

Shto koment