Gati lotaria amerikane, sivjet 400 mijë shqiptarë do aplikojnë

Gati lotaria amerikane, sivjet 400 mijë shqiptarë do aplikojnë

Nga Dritan Kaba - 21/09/2017

LAJMI I LLOTARISE, ME I KLIKUARI

Lajmi me i klikuar eshte njoftimi i ambasades se SHBA per llotarine
Kete vit do behen 400 mije aplikues, minimumi.

Kapakun i vinte shprehja e ambasades se SHBA: "aplikoni heret", dmth zini rradhen. Nxitoni!
Sic duket shqiptaret jane te frymezuar nga fotoja me dicituren: "Kush eshte tjetri?". Dhe po zene rradhen te aplikojne per llotarine, qe te jene ata, Tjetri.

Shqiptaret te pashprese per ndryshim!
Deshperimi eshte aq i madh sa mundesine e shohin dhe tek aplikimi i disafishte, qe te kene me shume mundesi per te kapur llotarine. Por edhe per kete ka menduar ambasada qe ne njoftim thote: mos aplikoni me shume se nje here.

Pas largimeve masive nga puna, qe sa po ka nisur, numri i azilkerkuesve dhe llotariberesve do te jete shume me i larte.
Kjo eshte "Rilindja".
Ne fletet e shperndara kudo, per largim nga puna, kane harruar vetem ta mbyllin me shprehjen:
Suksese ne jete!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Endrit22/09/2017 11:15

Do aplikojne 450 mi demokratet qe votuan cadren

Shto koment