Fjalimi i prost*tutës për virgjërinë

Fjalimi i prost*tutës për virgjërinë

Nga Agim Xhafka - 27/05/2024

Sot, pasi ka vite që iu përlye për vjedhje krejt ekipi qeverisës, pasi po i futen në burg duar-duar deputetë, ministra, kryetarë bashkie, drejtorë, pasi prognoza flet për qamet lejla, Rama në parlament bëri veç atë që bën vite e vite. Bojatisje, shpërqendrim, rrena, shpifje dhe aktrim. Kërkoi që të miratohej një rezolutë antikorrupsion.

Kërkoi që me grabitësit e vet të luftojë grabitësit. Që i ka mes vedi.

Pa bërë analizë se nuk ia vlen, nga që tashmë pa skaner fare perceptimi i shqiptarëve qeverisë së tij ia ka vënë emrin; ‘HAJDUTE’, them se atij i shkon për shtat analiza financiare e një shtëpie publike. Ose e një bordelli, siç rëndom e përdor Rama këtë fjalë.

-Të bëjmë reformë të thellë,-propozoi në një mbledhje pronari i bordellit.

-Si? Na e thuaj!-iu lutën anëtarët e bordit.

-Po ja, ta fillojmë nga perdet. Të blemë ca të reja. Që të kenë ngjyrë lejla, psh.

Ndërsa të pranishmit miratonin me kokë, pronari vazhdonte me zell.

-Të ndërrojmë dhe krevatët. Që mos jenë të zhurmshëm. Qetësia u duhet klientëve ato çaste. Dyshekët t’i marrim antibakterialë, por dhe jo aq të butë. T’i blejmë të fortë që kështu t’i vijmë në ndihmë çdo pozicioni të çiftit.

Kuvertat mendoj…

Por nuk e vazhdoi dot më tej. Se ndërhyri kodoshja e bordellit. Ajo pasi përplasi shpullën mbi tavolinë tha:

-Mjaft, o zotëri. Mjaft. Ne na duhen vajza të reja, të bukura, epshndjellëse. S’na vjen e keqja nga perdet apo dyshekët.

Se askush ato çaste nuk sheh më dhomën ku është, jo më perdet që do varen në dritare.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shto koment

Denonco