Mos i mungoni historisë

Mos i mungoni historisë

Nga Luçiano Boçi - 20/02/2024

Qytetarë sot është dita juaj!

Dita e së vërtetës!

Griseni heshtjen dhe bashkohuni me ne për të thirrur liritë e të drejtat tuaja.

Për të kërkuar dinjitet, mirëqënie e demokraci!

Për të nisur së bashku ndërtimin e një të sotme dhe të ardhme që na duhet dhe e meritojmë.

Për një vend:

-Pa shpopullim

-Pa korrupsion

-Pa krim

-Pa autokraci

Largojeni apatinë dhe hajdeni me ne në bulevard, të themi të vërtetat tona dhe me ato të nisim të ndërtojmë Shqipërinë tonë:

-Ku ka arsim cilësor

-Shëndetësi për çdo njeri

-Siguri e rend

-Ka gëzim jete

-Dhe shpresë pa fund

Revoltohuni qytetarë!

-Të fitojmë krenarinë tonë

-Të fitojmë lirinë politike të votës

-Të fitojmë opozitën e bashkuar

-Të fitojmë familjet tona

-Të fitojmë vendin tonë

Mos mungoni në ditën tuaj!

Është dita për të ngritur në pjedestal NJERIUN dhe shembur IDHUJT e rremë!

SOT NË 20 SHKURT, NË 17.30 NË BULEVARDIN “DËSHMORËT E KOMBIT”

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shto koment

Denonco