Për apolitikët e borderove të qeverisë: Kjo është një protestë politike

Për apolitikët e borderove të qeverisë: Kjo është një protestë politike

Nga Klodian Tomorri - 03/08/2022

Filloi skenari i pështirë që mbajeni protestën larg politikës ose politikën larg protestës. Kjo është një tezë që e promovojnë me regji të komanduar në çdo protestë ata që bëjnë si opozitarë, por që financohen nga pushteti.

Kjo është protestë politike. Sepse nëse ky do ishte rasti i nje polici që lajthiti dhe bëri një krim, nuk ka nevojë fare pse të ketë protestë. Me atë do merrej prokuroria siç merret me çdo krim tjetër që ndodh.

Por kjo është politike. Sepse ndodhi një herë, shteti nuk reagoi, por bëri propagande. Ndodhi dy herë, shteti prapë nuk reagoi dhe prapë beri propagandë. Ndodhi serish. Dhe do ndodhë prapë nga polici apo gangsteri i radhës. Pra nuk është polici cub problemi, por shteti dhe ata që e drejtojnë shtetin.

Sepse nuk mund të jetë polici problemi, kur ministri i drejtësisë, policit tjetër cub që vjedh votat i premton se do ta gradojë. Ma nalt o burr ma nalt.

Sigurisht që nuk është polici problemi. Ai është produkti i qeverisë. Sepse modeli i tij është ish ministri i brendshëm, edhe ky me skaf privat dhe interesa në botën e trafikut. Si ky polici gjen në Vlorë, Berat, Shkodër, Tiranë dhe kudo nëpër Shqipëri. Sepse shteti i cubave këtë gjellë di të gatuajë.

Ndaj protesta është politike. Dhe politike nuk do të thotë që po e mbështet x apo y parti. Eshtë politike kundër qeverisë. Sepse kur qeveria kthehet në një bandë, që ka ndërtuar modelin e shtetit të cubave dhe kriminelëve, ajo duhet shporrur.

Ata që nuk e duan protestën politike, të shkojnë të marrin rrogën atje ku e marrin dhe t’i çojnë femijët e tyre nëpër plazhet, ku gjëmojnë skafet e policëve, trafikantëve, biznesmenëve të pushtetit dhe gjithë cubave e laskarëve të shtetit. Pa politikë fare.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shqiptaro-Amerikani03/08/2022 13:25

NARKO-SATRAPI KRIMINEL EDVIN KRISTAQ RAMA, pasi u vrau shpresat dhe ëndërrat fëmijëve dhe të rinjve shqiptarë, i varfëroi, i rrënoi dhe i shkatërroi ata ekonomikisht, dhe ua shkuli ata nga zemrat prindërve dhe gjyshërve të tyre të mjerë, tani po i vret dhe po i shfaros edhe fizikisht!!
Kjo ngjarje makabre, kriminale dhe e tejskajshme, si edhe shumë e shumë ngjarje të tilla të ndodhura këto 9 vite qeverisje kriminale shqiptare, dhe mbi të gjitha, reagimi kriminal i Kryeçunit psiqiko-problematik narko-fashist gjakatar Edvin Kristaq Rama, tregon se ai nuk ka qenë kurrë, nuk është kurrë dhe nuk do të jetë kurrë një prind, por një monstër, që për pushtetin e vet klepto-kriminalo-gjakatar nuk e ka problem as të hajë fëmijët e vet (nëse ka të tillë), as vëllanë e vet dhe as gratë e veta!!
Krimi, vrasjet, pengmarrjet, varfërimi, rrënimi, shkatërrimi, mjerimi, skamja, poshtërimi, shpopullimi, korrupsioni, kanabizimi , narko-trafiku, humano-trafiku, hajdutllëku, grabitja e pronave shtetërore dhe private, maskarallëku, imoraliteti, pisllëku, qelbësirëllëku dhe të gjitha poshtërsitë dhe makabritetet që po i bëhen prej 9 vitesh Shqipërisë dhe shqiptarëve, kanë vetëm një dhe vetëm një regjizor, një skenarist, një kompozitor dhe një autor: Kriminelin ordiner putinist narko-fashisto-nastisto-komunisto-sorosian Edvin Kristaq Rama!! Pas çdo krimi makabër shtetëror, gjëja e parë që urdhëron kryekrimineli Rama, është fshehja e gjurmëve të krimit, fshehja e të vërtetës dhe mbrojtja e krimit dhe kriminelëve!
Fatkeqësisht për kombin shqiptar, i mbështetur, i përkrahur, i mbrojtur dhe i sponzorizuar fuqishëm nga qeveria më e korruptuar dhe më kriminale sorosiano-amerikane e SHBA!!!
Këtë përkrahje dhe mbështetje të turpshme, korruptive dhe kriminale që qeveritë e SHBA dhe të MB po i japin narko-diktatorit të ri kriminel, kleptokrat, psikopat, grabitës, hajdut, shtypës, feudal, anti-shqiptar, dhe antipopullor dhe regjimit të tij kleptokrato-feudal e komunisto-fashisto-sorosian këto 9 vite deri sot, nuk ia kanë dhënë diktatorit gjakatar Enver Hoxha regjimet komuniste sovjetiko-kineze para vitit 1990!!!
Kjo mbështjetje kriminale anglo-amerikanë për një regjim diktatorial është më e turpshme dhe më kriminale se sa vetë ky regjim!!!! Kjo mbështetje është një turp dhe një krim akoma edhe më i rëndë se sa mbështetja që SHBA i dha regjimit më të fundit të korruptuar të Ashraf Gani në Afganistan!! Apo akoma FAJIN E KA SALIU!! FAJIN E KA BERISHA! APO FAJIN E KA SALI BERISHA!! APO MOS VALLË FAJIN E KA KY POPULL I TRASHË, FRIKACAK, I KORRUPTUAR DHE GJUMASH??!!! POPUJT E TJERË DIKTATORË TË TILLË I HEDHIN NË ZJARR, I VARIN NË LITAR, U PRESIN KOKËN NË GIJOTINË PUBLIKISHT DHE I HEDHIN NË HUMBNERË!!
Ky është një TURP i pashembullt për SHBA dhe MB, si dhe për demokracinë!!
QEVERITË KRIMINALE SOROSIANE TË SHBA, MB DHE BE I VUNË ZJARRIN SHQIPËRISË, NARKO-KRIMINELI KOMUNISTO-GJAKATAR EDVIN KRISTAQ RAMA ËSHTË THJESHT PIROMANI!! SA TË JETË NË QEVERI KY DJALL, TRAGJEDITË, FATKEQËSITË, MAKABRITETET MBI SHQIPTARËT, JO VETËM QË NUK DO TË PËRFUNDOJNË KURRË, POR DO TË SHTOHEN AKOMA MË TEPËR!!
Një fat të tillë paçin në shtëpitë e tyre dhe mallkuar qofshin përjetë të gjithë ata që e mbështesin dhe e votojnë narko-kryekriminelin gjakatar Edvin Kristaq Rama!! Por me siguri që një fat të tillë të zi do të kenë!!

Shto koment

Denonco