Lajmi i fundit

EMRAT/ U përplas tek rruga e liqenit, humb jetën 60-vjeçari

Edi Rama, kllouni me pushtet i një vendi të vogël

Edi Rama, kllouni me pushtet i një vendi të vogël

Nga Jeta Dedja - 26/06/2022

Po mirë o popull kaq pak njerëz të mençur ka vendi që mbeti në dorë të një anadollaku i cili e përdor gjuhën vetëm për të bullizuar e dëmtuar Shqipërinë?!

Ky njeri me titull kryeministër jeton brenda një realiteti imagjinar ku vetja është qendra e gjithçkaje, si rrjedhojë ai i jep të drejtën asaj të flasë përçart në shqip e anglisht.

Kur flet shqip gjen një tufë hallexhinjsh që i qeshin, por kur flet anglisht një tufë tjetër njerëzish vetëm e përqeshin.

Në një status të shkurtër që kish publikuar në anglisht vërehet sa i cekët është në diplomaci. Çfarë përmbajtje të varfër në komunikime të niveleve të larta!

O Endri Fuga, thuaji shefit se batutat dhe përgjigjet e tij janë bajate, aspak inteligjente, trashanike. I ka ikur koha ore! S’bën më, ka mbaruar, ka marrë fund. Gazi i botës është ky klloun me pushtet i një vendi të vogël.

Nëpër botë e në Shqipëri ka plot shqiptarë që të impresionojnë me inteligjencën, taktin në komunikim, politesën, etikën, operimin perfekt me disa gjuhë të huaja.

Ne vemi e vëmë në krye këtë tipin me filtra mendorë të skaduar dhe kaq të prapambetur në mendësi. I ka mbetur ora të shkretit tek mendimi i tij i brendshëm se është trendy, i adhurueshëm, dhe nuk ka shanse që të besojë të kundërtën. Prandaj po nuk e hoqëm nga aty ku është vetëm dëme do sjellë ky mjerani politik.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shqiptaro-Amerikani26/06/2022 22:26

KU PJERDH EDVINI SE E SHAJNE, E OFENDOJNE APO E PERQESHIN!!! KU KA CIPE AI?
SHQIPERIA ESHTE NE RREZIK TE MADH SHPOPULLIMI DHE ZHDUKJEJE SI RRACE!!
POR DIASPORA SHQIPTARE KA VDEKUR!!! JANE BERE TE PERGJUMUR NJESOJ SI SHQIPTARET NE SHQIPERI!! PSE NUK PROTESTONJE ATA NGA ROMA, PARISI, BRUKSELI, NJU YORKU, ATHINA, GJERMANIA, SPANJA, HOLLANDA, KANADAJA, AUSTRALIA, NGA KUDO KU JANE!! SEPSE PERNDRYSHE NUK E RRUAN FARE EDVINI I SURRELIT NGA PROTESTAT NE SHQIPERI!!!
KY ESHTE PLANI ME DJALLEZOR I CUBRILOVICIT I APLIKUAR NGA TRADHETARI I KOMBIT SHQIPTAR, ESADISTI NEOKOMUNISTE, NARKO-SULLTAN-SATRAPI SOROSIANO-PUTINIST I SURRELIT, DROGAXHIU ORDINER. ANTISHQIPTARI ME FAMEKEQ I TE GJITHA KOHERAVE, EDVIN KRISTAQ RAMA!!!
AI PO E SHPOPULLON SHQIPERINE NGA TE GJITHE VOTUESIT POTENCIALISHT KUNDER NARKO-REGJIMIT TE TIJ BANDITESKO-KRIMINAL. AI PO PLANIFIKON QE NE ZGJEDHJET E ARDHESHME TE VOTOJNE VETEM 30% E VOTUESVE SHQIPTARE, NGA TE CILET 60% DO TE JENE PATRONAZHISTE, RILINDAS ORDINERE, ENVERISTE, IDIOTE, ANALFABETE DHE INJORANTE TE PUNESUAR NE ADMINISTRATEN PUBLIKE, NEPER BASHKITE E SHQIPERISE, NEPER MINISTRI, DHE INSTITUCIONET DHE DREJTORITE E TYRE VARTESE, NEPER DREJTORITE ARSIMORE DHE SHENDETESORE, NE POLICI, PROKURORI, GJYKATA, NEPER KOMPANITE FANTAZMA TE OLIGARKEVE DHE KLIENTEVE NARKO-MAFIOZE DHE KRIMINELE TE SHQIPERISE. NDERSA VETEM 40% E KETIJ 30% TE VOTUESVE TOTAL, QE JANE POPULLI OPOZITAR, DHE DO TE VOTOJNE PER OPOZITEN!!!
PRA ME KETE PLAN KRIMINAL ANTIKOMBETAR DHE ANTISHQIPTAR, EDVIN KRISTAQ RAMA SIGURON PUSHTETIN E PERJETSHEM DHE ME BEKIMIN E BATON HAXHIUT DHE ALEX SOROS, SHPALLET PASHAI I PASHALLEKUT TE SHQIPERISE, NEN MBRETERINE SLLAVO-SERBE, ME MBRET KRAJLIN E SERBISE ALEKSANDER VUCIQ!!!
MOS E BESONI PO DESHET!!!! NGA 10 AUTOBUSE ME 350 TE RINJ DHE TE REJA NGA 22-35 VJEC, PO LARGOHEN CDO MENGJES HERET NGA SHQIPERIA DREJTI GJERMANISE DHE VENDEVE TE TJERA TE EVROPES!!!!!
SA ME TE VARFER, SA ME INJORANTE, SA ME ANALFABETE DHE SA ME IDIOTE QE TE JENE NJEREZIT AQ ME TE NENSHTRUAR BEHEN NGA DITA NE DITE NDAJ REGJIMIT KRIMINALO-DIKTATORIAL ANTIPOPULLOR!!!!

MANI USA26/06/2022 21:42

HEU, EDI RAMA; KLLOUNI ME PUSHTET TË NJË VENDI TË VOGËL! EU, KËRDI DRAMA;
HORRVUANI NË PRUSHKET TË NJË RENDI MË RROKËL!!
KUR KLLOUNI SI MAJMUNI NGA KOPSHTI ZOLOGJIK HEEEJ, MORE MIK E MIKE, Q'NA
FIKE DHE FIKE; SEPSE, QE PSE: KUR NDONJË VIZITOR ZEMËR MIRË, EMËR DËLIRË,
MAJMUNIT TË KOPSHTIT ZOLOGJIK IA AFRON NDONJË BANANE PËR TA NGRENË; A,
AI SI I TËRBUAR, SI I VËRBUAR; SËPARI BANANËN E FUTË NË PRAPANICË E PASTAJ
DO TA HAJË; ËËËH, MËSA VAJ MORE HAJ, DUKE QESHUR DHE PËRQESHUR TË TERË
VIZITORET DHE KRITIKHORRET, ME KËTE KLOUN OR MAJMUN OH, NUK DIN AS NDINË
ÇKA PO THOT AS ÇKA SOT MENDON, AS ÇFARË OU ZOT KERKON; DUKE U TALLË AH,
SI ME BUDALLË; JO VETËM, VETËM ME KËTE KRYBUDALLË POR, DUKE NA FYE EDHE
NE, SI ME TUTALLË ME MBARË ILIRO MBARË SHQIPTARINË!! TË FALA NGA MANI USA

x Jeten, 26/06/2022 16:33

sben me?! ndjese. vertet mendon qe ka bere ndonjehre?! nje here qe iluzionoj me gjethen e fikut, tregoj vunerabilitetin e asaj qe Fico dinte e provuar mire!
Jeta ( jo ti, ajo qe i ke huazuar etimologjine) eshte e bukur se jetohet pa te. Me te eshte apokaliptike, thone ata qe jam munduar ta jetojne ndryshe.

Messi 26/06/2022 11:21

Klloun legen dhe pervers!

Labi26/06/2022 11:16

Budalla...budalla...por lopën di ta mjelë për bukuri

Shto koment

Denonco