Lajmi i fundit

Aksident në Tiranë, makina përplas fëmijën 10 vjeç

Rënia e Zgjedhjeve

Rënia e Zgjedhjeve

Nga Agron Gjekmarkaj - 03/05/2021

Zgjedhjet e 25 Prillit do të mbahen mend si zgjedhjet më të trukuara në histori ! Shteti , "Rilindja" dhe "të fortet" u bënë një ! Te  gjithë bashkë vepruan si strukturë mafioze ! Ata me një inxhinjeri të sofistifikuar manipulimi ndryshuan verdiktin popullor!

Administrata u vu në presion prej muajsh ku gjithkujt ju dha një formular patronazhi, mjetet e saj të gjitha në sherbim të Partisë! Policia dhe Prokuroria siç deshmuan me ngjarjen e rënde të Elbasanit po edhe kudo tjeter u bënë palë! Buxheti i shtetit u shpernda siç qe rasti i Durresit si ylyfe zgjedhore tre dite para votimit diku 45 milion euro si ndihme për Termetin  duke jua futur në bankë dhe lajmeruar me sms -dilni merrni bakshishin që Xhajë Edi ka menduar për ju! Njesoj ndodhi edhe kudo tjeter ku ka patur pasoja termeti duke ofruar 5 milion lek te vjetra edhe për një plasaritje! ! Diten e premtë e të shtunë para votimit u shperndanë tollona nafte per bujqit pikerisht në atë moment ! Me legalizimet si mënyrë e favorizimit në këmbim të votes është bërë tjeter maskaradë.

Mijera vete u punesuan perkohesisht nga bashkitë e uzurpuara pa zgjedhje ( të cilet tani një nga një do dalin në fresk) ! Një makineri e tërë sondazhesh antiopozitare u financua per muaj të tërë kunder opozites !! Patronazhimi i mbi 900 mije vetave një fakt e projekt makaber ky për shantazhimin e shoqerisë! Atentati ndaj kushtetutes me të cilin ndryshoi kodin zgjedhor e si produkt mori 5-6 deputet me shume duke lëne pa perfaqesim mijera vota! Partizat e vogla që u krijuan me ngut e nxitim të sponsorizuara nga pushteti megjithese dolen si rruar qethur sherbyen sa munden me zell e pervujtni  !

Në fund qershia mbi torte shit - blerja masive nga grupet kriminale në ato zona ku mjerimi dhe frika bëjnë llogari ditore e jo më gjatë!  Në Lezhë një qytetar që denoncoi u arrestua dhe ndryshoi deshmine prove kjo e trysnisë! Gati 80 mijë vota u shpallen të pavlefshme ngaqë fleta e votimit u bë si leter bizhozi në të cilen të ngaterrohej dreqi e i biri ! Në disa vende permes pamjesh filmike u shfaqen cucat e inceneratorve që nxirrnin të pavlefshme fletet e votimit! E megjithatë Edi Rama mblodhi vetem 35 mijë vota më shumë sesa opozita pas kesaj masakre!

Pushtetit i intereson të bëjë zhurnë rreth opozites, rreth Presidentit që të spostohet vemendja! Por zgjedhjet nuk harrohen ato janë aty të vdekura, një kufome që qelb e ndyn ! Maskarada e masakra po faktohen ditë pas dite duke prezantuar para opinionit publik dhe atij nderkombetar Rënien e Zgjedhjve dhe krizen me të madhe ku jemi perfshirë në keto 30 vjet ! PD nuk do ti lënë qytetaret vetem as kauzen e zgjedhjeve skutave të harreses!

Ne jemi krenar per betejen që bëmë ! Mund të qortohemi per naivitet se pranuam betejen e pabarabartë me korrupsionin dhe krimin ! Për këtë marrim pergjeqsi! Por shumë shpejt Edi Rama dhe kasta që e rrethon me një ekonomi të falimentuar, lundertar mes genjeshtrash elektorale do ju tregojë gishtin e mesit siç bëri në Shkoder se asgjë nuk realizon ! Të gjitha i ka genjeshtra si në 2013 ashtu në 2017 e ku e ku me shumë në 2021 !

Kerkojani rruget dhe aeroportet, rrogat dhe pensionet, kerkojani e shumëçka tjeter qe premtoi në kembim do merrni talljet e tij !! Shqiperia sot është në udhekryq dhe prej tij duhet ta nxjerrin demokratë e socialistë të gjithë ata që aspirojnë një jetë normale në një vend normal pasi ta pranojnë rënien e ketyre zgjedhjeve! 

Kulari i zgjedhjeve të vjedhura do jua rëndonë qafen edhe të majtve. Kush mendon se demokratet do ta ulin koken, do ti binden verdiktit të manipuluar nuk ka kuptuar asgjë nga historia e ketij vendi që reagon duke i djegur  etapat !!! Edi Rama mund të krenohet që vodhi zgjedhjet ! Por nuk do ti gezohet gjatë dhe si çdo kush që vjedh nuk është i qete por shqetesimi i tij do të rritet ditë pas ditë !

Si Lezha , Mirdita dhe Kurbini jo larg  e gjithë Shqiperia do të jetë zonë e lirë ! Demokratet sot janë të vjedhur, qytetaret e tjerë po ashtu ! Ata do ta rimarrin voten e tyre për ta ndryshuar këtë vend dhe historinë e tij bashkohore me cuba e hajdutë zgjedhjesh ! Në Shqiperinë e vitit 2021 zgjedhjet ranë! Ato i vrau Edi Rama me urdinë e vet por bashke me to edhe qetesinë e tij makbethiane! Shumë është nxituar për të bërë feste!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shqiptari05/05/2021 11:57

Shtet demokratik ,1. ku secili paguan taksa dhe nuk behet fushate me amnisti per energjine .
ku ministri jep doreheqje per njerez te vrare ne bulevard
ku presidenti jep mbeshtetje per firma piramidale qe ne asnje vend te botes nuk ndodh qe institucioni te jape mbeshtetje privatit sepse eshte incitement (nxitje) .
Ku presidenti merr pergjegjesi per humbjen e 3 Bilion Euro kursime te Shqiptareve .
Ku kryeministri nuk lejohet te shaje dhe fyeje me liber shpie opozitaret ne parlament .
Ku anal-istet nuk punojn me xhetona sic ndodh me kete Gjekmarkun siper , por paraqesin situaten sa me racionale te mundshme dhe faktuese .
Ku punohet per te miren e vendit si ne opozite dhe pozite duke mos cuar vendin ne perplasje dhe destabilizim .
Ku ministri duhet te jape llogari per dosjen e UCK-se prej se ciles jane 4 luftetare te lirise ne burg per pasoje te nje dosje qe ka perpiluar ose ndihmuar ish kandidate per kryeminister .
Ku ish kandidati sot jeton me vile me pishine dhe shtepia e tij te venecia vlen me shume se 2 milion euro , plot kati i fundit komplet per vete .
Ku Sal Berisha (fatkeqsia e ktij kombi ) dhe femijet e tij te marrin pergjegjsi per shfrytezim te shtetit per interesa personale .

Realiteti .
Sot te gjith paguajn taksa , sot rrogat jan rritur dhe do rriten , reforma ne drejtesi do kontribuoje ne formin profesional dhe moral te gjith prokuror. dhe gjykatesve qe te shikojn pertej shumfishit dhe nepotizmit ne kurriz te drejtesise . 4 vitet e ardhshme do jene vendimtare dhe shum persona te konsideruar te paprekshem do e shikojn qe jane me te prekshem se shumica e shqiptareve . Lul Basha , Sala , Meta , Monika DO JAPIN SHPJEGIM PER TE GJITHA BRENDA 4 VITEVE DHE SHQIPERIA DO MARRI FRYME .
Dhe te gjitha keto bythlepiresa do lypin rrugve se partia u ka dhene punen dhe u fut xhetonat, pa partine ky gjekmarku mark marku abilekaj do lypin per xheton per asnje nuk do ja veri veshin . Njerez qe jane 0 dhe do jene 0 se shesin dinjitetin morali disa krimineleve .

Kjo pra eshte Shqiperia me tipat e saj por do behet , DO BEHET ME EDI RAMEN DHE nuk e lun top doni ju nuk doni .

HHAHAHAHAHA

astriti04/05/2021 16:01

A e shikoni kete zaho produkt i epruvetes se sandrit te beogradit qe futet nga bodrumi i endri fuges me porosi te edvinit apo erjonkes per te share ne kete portal... eshte i njohur si bq dhe nese desheroni te keni dashnore te tipit zaho-epruveta me dergoni nje sms dhe jua dergoj atje ku deshreroni. i kruhet shume prapanica dhe kerkon qorromidhe se nuk kenaqet ndryshe...

zaho04/05/2021 09:42

Ka kohe qe e kam kuptuar pse ky monitoristi i syrit, publikon kete psikopatin mani usa, dhe nuk publikon te tjere; Eshte brenda çensures..... nuk thote asgje e flet perçaet ! Jo or koke palare monitoristkaldaist...........te kene vene aty per te bre rolon e qenit qe njeh vetem dy njgyra; bardh e zi, sepse une me mire i publikoj ne sitin tim mendimet e mija se sa tia le nje qeni si ti ti vleresoje sepse ti nuk arrin dot te dallosh ngjyrat e tjera, e ben jeten e zvarranikut! Kjo tregon edhe skuthllikun dhe renegatin (dopio) Qimin qe ben birin e kurves, gjoja kunder Ramutit...(mos u merzit o qim se kjo kritike nje pike ne favorin tend, ne syre e qenit te tufes tuaj) duke prere ne bese se pari njerezit e tije verior e se dtyi gjith shqiptaret qe besojne tek ky i shitur gjoja i kamufluar... ....si struci

MANI,USA.03/05/2021 22:09

HEU, RËNJA E ZGJEDHJEVË; EU, ZËNJA E BREDHJEVË! ËËËH, KUR NJË BIR I KEQ; HË,
ZGUR ZIJË NXIR SI DREQ, STËRKEQ! UDHËHEQËS SI SERVIL,DJALLI I BIRI DJALLIT; AH
SHI, I KALLI SHQIRRI STRALLIT, PRRALLIT! KURTHËDREQËS TI STERIL, DEBIL, O DUKE
BERË ME OKUPATORIN MARRËVESHJE MISTERIOZE; OUUUH, VARRËRESHJE KRITER-
GRIFROZE; Q'KISHTE DHËNË FJALËN PËR TREGTI,TERË TROJET E TONA SHQIPTARE;
ISHTE NXENË PËRSONALËN,VRER KËRRDI,GËRRDI, LËR PLOJET ZEZONA ZGRIPFARE
DHE, PO I THOT NËNËS:"OJ NENË, PO MË SHTYNË QË EDHE TY TË QES NË TREG PËR
SHITJE; POR, SA TË MBAJË UNË,AQ SHTREJTË,NUK DO DALI KUSH QË MUND BLEJË?!"
NËNA E TRONDITUR, E GODITUR: HEU BIRI IM TI GJAKPRISHUR; Q'JE NGRITUR PESHË ME SHITUR TERË PASURINË BABË E BABGJYSHË A,STËRGJYSHË! OUUUH, TI SHITËSH
KOKËN TËNDË; TI SHKITËSH KRROKËN RËNDË; PO QYSH SHITEJ NËNA,QË TË LINDI E
T'RRITI DHE,NË DRITË TË RINGRITI,TË RILINDI; ËH KUKU PËR NE; STRUKU NËN DHE!!"
MANI, USA.

Shto koment

Denonco