Manipulimin me numrin e viktimave e ka bërë qeveria

Manipulimin me numrin e viktimave e ka bërë qeveria

Nga Arben Beqiri - 27/11/2020

Sa me shpejt qe te hetoje prokuroria aq me shpejt do te behet e qarte se eshte qeveria dhe direktivat e saj autori i manipulimeve me statistikat, numrat, vdekjet!

Sa me shume kohe kalon, aq me shume qeveria do perpiqet te ndertoje skenare per te fajesuar mjeket. E verteta eshte nje, te tjerat jane opinione: Kryeministri dhe Ministrja e Shendetesise jane te vetmit te interesuar qe situata te fshihet madje te paraqitet me e mire se ne Gjermani!

Nga ana tjeter nje mjek hetohet edhe per nje pacient te vetem, nje kartele te vetme, nje skede vdekjeje te vetme! Keshtu ka qene e keshtu do te jete. Por kur me dhjetra e qindra raste dalin nga morgu te pareferuar si covid e vetmja qe duhet te hetohet eshte qeveria!!!!

Mjeket mund te gabojne.

Madje jam i sigurt qe me menyren se si jane organizuar sherbimet ne spitalet Covid, ku mungojne infermiere dhe mjeke ( nje vit me pare dhashe alarmin per largimin masiv te mjekeve dhe personelit te mesem drejt perendimit ne emisionin Opinion), kur shpesh sherbejne specializante te vitit te pare apo te dyte ndaj pacienteve më kompleks, gabimet jane prezente por ato jane individuale, te paqellimshme. Fshehja e te vertetes nga qeveria eshte e qellimshme.

Ajo duhet te denohet!

Mjafton nje fakt qe nuk referohet asnjehere nga qeveria kur raportohet numri i te sheruarve , numri i paciente te ekstubuar!!!! Kjo e ve mjekesine tone ne nivele te mjerueshme, por edhe heronjte tane nuk i nderon!

Si mund te justifikohet kjo!!!

Por kur ne mungese te protokolleve qe ne fillimet e kesaj pandemie perdoren si lume antibiotike dhe kur vjen momenti i intubimit asgje nuk funksionon... rezultatet shihen!!! Prape pergjegjesi e qeverise dhe komitetit qe kane ecur ne amulli te plote......

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Gezim27/11/2020 23:48

Pajtohem me te gjitha we u tha nga dr.Arbeni.
OBSh ka perkufizuar qartè kush eshte "rasti" kush eshte "case",dhe se rasti perkufizohet 1.me tabllon klinike
2.epidemiologjike
3.laboratorike
4.imazherike
5.lonfirmohet me PCR testin per Covid 19.
Rasti mund te jet i lonfirmuar dhe i mundshem.
Perfundimisht te gjitha rastet e vdekjeve duhen te paraqiten si vdekje nga Covid 19 qofshin te mundshme apo te konfirmuara !
Por qe ka mjek we edhe bejn pjese ne komitetin teknik te pandemise dhe nuk e kuptojn kete kjo eshte e pa besueshme.
Keto i parashef Manuali per paraqitjjen e vdekjeve dhe definimin e rasteve me Covid 19 i OBSH qe mund te shilohet me vetem nje klikim ne internet.

Daj Jaku27/11/2020 23:00

Krahasoni dy ministrat. Nga njëra anë gjigandi i mjekësisë, i kirurgjisë shqiptare, inivelit më të lartë botëror, Arben Beqiri (betimi i Hipokratit) nga ana tjetër ajo copë idjote, injorante, politikante servile e ridhjerjes, (betimi ndaj edvin skicofrenit satrap i pa shkollë, i pashpresë). Në 7 vjet sundim të injorantit hajdut u rikthyem në mesjetë, tek Doktor Adhamudhi. Flet shumë rrallë Doktor Beni, (sepse punon shumë) por kur flet, godet në lule të ballit. Ndëgjoni o plehra prokurorë lepra veshgjatë fjalët e autoritetit të mjekësisë. Nesër do jetë vonë dhe do përgjigjeni për krimin e mosveprimit.

Shto koment

Denonco