Gangsteri i sektit të hajnisë, do t'iu imponojë vullnetin shqiptarëve mbi Kushtetutën

Gangsteri i sektit të hajnisë, do t'iu imponojë vullnetin shqiptarëve mbi Kushtetutën

Nga Bujar Nishani - 15/07/2020

Gangsterri në krye të sektit të hajnisë vetquajtur “rilindsa”, që e mbushi parlamentin me trafikantë, vrasës e të dënuar ordinerë, që mbushi bashkitë e vendit me përdhunues, falsifikatorë e drogmenë, pretendoka të drejtën për të ndryshuar Kushtetutën dhe Kodin Zgjedhor me votat e tij, pa konsensusin e opozitës!!!

Kushtetuta dhe Kodi Zgjedhor nuk jane ligje e legjislacion që përfaqësojnë vullnetin politik të maxhorancës parlamentare.

Kushtetuta e Republikës përfaqëson vullnetin e shumicës absolutet të sovranit, duke garantuar madje, të drejtat themelore të çdo minorance.

Kodi Zgjedhor përfaqëson vullnetin e barabartë politik të maxhorancës dhe opozitës pasi në proçesin zgjedhor nuk ka maxhorancë dhe opozitë por blloqe politike që garojnë të barabartë.

Gangsterri në votimet më të fundit mori veç 15% të përfaqësimit popullor. 15%-shi, si sekti i hajnisë do t’ju imponojë vullnetin shqiptarëve mbi Kushtetutën dhe Kodin Zgjedhor?

Shqiptarët kanë vetëm një alternativë për t’ja dhuruar gangsterrit në këtë “fakt të kryer”.

Le të shohim !

 

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Kopetenti i Vlores16/07/2020 08:11

HAHAHAHAHA, o Jari, po shiko pensionin se jane te thella per ty keto....Beji rixha Sales

Skrapari15/07/2020 16:08

Do ta marre ate qe meriton. Hurin ne b...

Shto koment

Denonco