Mos dëgjoni skizofrenin sadist! Guxoni, shkoni në det

Mos dëgjoni skizofrenin sadist! Guxoni, shkoni në det

Nga Sali Berisha - 24/05/2020

Të dashur qytetare, duke parë keqtrajtimin, terrorizimin, por edhe poshtërimin qeë skizofreni sadist, monstra e Surrelit po ju bën, ju bëj thirrje sot o kurrë:

Guxoni! Guxoni! Guxoni!

Dilni, dilni, dilni!

Dilni mos rrini të ndryrë! Respektoni distancën sociale dhe përdorni maska!

Hapni çdo aktivitet, lokal, biznes në përputhje me rregullat e distanicimit dhe maskat.

Shkoni drejt detit, ujit, diellit dhe rërës, te cilat si antidod natyral i Covid 19 vetëm u mbrojnë nga virusi.

Miq, monstra pĂ«rdor Covid-19, pĂ«r t’ju terrorizuar ju pĂ«r kĂ«naqĂ«sitĂ« e tij bestiale tĂ« skizofrenit sadist.

Edhe njëherë thirrja ime më miqësore: mos dëgjoni skizofrenin sadist, i cili me vuajtjet dhe mundimet që ju krijon, fërkon duart nga gëzimi.

Kjo monstër që për vete mrizon nën hijet e pishave dhe pemëve në Surrel, mbyll me një frazë në Facebook pasi heq tre viza drogë, ju ndrynë ju brenda, mbyll për ju parqet e qyteteve, plazhet e detrave dhe liqeneve të vendit, rrugët dhe sheshet e qyteteve.

Mos kini frikë nga skizofreni sadist sepse ai ka frikë dhe tmerr nga ju për torturat psikologjike  që ju shkakton!

Mos harroni se skizofreni sadist pĂ«r t’ju terrorizuar ju tha se mund tĂ« kemi 18 mijĂ« viktima.

Kurse sot pas 6 muaj të pandemisë së Covid-19 janë 145 vende në bote me vdekshmëri më të ulët se sa Shqipëria!

Për Shqipërinë dhe të gjitha këto vende vdekshmëria nga Covid-19 është thjesht ajo e gripit të zakonshëm.

Por kĂ«tĂ« monstra nuk ua thotĂ« sepse kĂ«rkon t’ju mbajĂ« nĂ« terror, tĂ« ndryrĂ« nĂ« shtĂ«pitĂ« tuaja. Ai tentoi t’ju shtetĂ«zojĂ« edhe Bajramin dhe tĂ« mos ju lejoj ju qĂ« tĂ« falni AtĂ«.

Ai mban te mbyllur kufirin me Kosovën duke dënuar turizmin shqiptar me qindra milionë euro humbje.

Ai do që të falimentojnë bizneset tuaja e të vendosë mbi ju pushtetin e tij të drogës dhe krimit.

Prandaj thirrja ime është:

Guxoni, guxoni, guxoni!

Dilni, dilini, dilni!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Fred Tironsi24/05/2020 21:09

Demokracia është e hapur, e sinqertë dhe toleruese! Më vjen keq që reagoni të njëanëshëm, Qielli i kristaltë është më i bukur se Qielli me Re!
Unë nuk kam qënë dhe nuk jam me Ramën, por tashmë as me Berishën! Ku është Liria e Shtypit??
Me Respekt Fredi.

krasasi tp 24/05/2020 17:54

Edhe sipas z.Berisha COVID-19 rezultoi një grip i zakonshëm. 145 vënde konfirmojnë rezultatin. Përgjegjësit e karantinimit të botës(lexo, mashtrimit të botës) para gjyqit të historisë, ose ndoshta edhe penal ndërkombëtar. C'karantinim urgjent i vëndit.

Shto koment

Denonco