Lajmi i fundit

Adi Krasta në 'A Show'

Si një Gangsterr!

Si një Gangsterr!

Nga Bujar Nishani - 23/05/2020

Gangsterri i bandës së zhvatjes, pa asnjë mbështetje ligjore, pa asnjë arsye shëndetësore, pa asnjë logjikë shoqërore, ka urdhëruar bllokimin e komunikimit dhe qarkullimit të qytetarëve Ditën e Bajramit.

Qindra mijëra besimtarë sakrifikuan përgjatë Muajit të Ramazanit për të shenjuar mirësinë, paqen, respektin, bashkimin, festimin në ditën e shenjtë të Bajramit.

Por Gangsterri nuk ndalet të provokojë në gjithshka e në çdo ditë shqiptarët.

Tashmë që fundi politik i tij është afër, e ka veç një qëllim! Të provokojë me çdo mjet e çdo mënyrë, që mundësisht të ikë nga pushteti si një “viktimë” e jo ashtu siç ai është. Si një Gangsterr !

 

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Selman Dervishi-Mani,USA.poet25/05/2020 07:20

SI NJË GANSTERR;SHI NJË DRANGSDERR;GANGSTERR SI EGJËR,DARNGSDERR S'I
EGËR;SIKUR DIKUR;KUR NJË MALËSI,ME VALËGRI;T'SHPALLUR PARK TËRNACINAL;
T'ZHVATUR THARK NDËRNACIONAL;MBUSHUR PËRPLOT BISHA KANIBALË TË HUJA;
T'PRUSHUR TËRLOT TRISHA,ISHA;TRANDIVALË TEK VUAJA;KUR PLIMA E TËRBUAR
DERRAVE T'EGËR,SHKATRRONIN TERË MISERNIKUN E BUKËS MISRIT TË MALSORIT
MË TË GJORIT;QË ISHTE E VETMJA BUKË PËR EKZISTECË;DHE,PASI ME LIGJ O,NUK
GUXONIN TË I VRANIN DERRAT E EGËR;ATËHERË TEK GARDHI I ARËS MISERNIKE,E
MBARUAN NJË GROPË TË KAMOFLUAR MË SA MBULUAR O,MASKUAR;A KUR VARGU
I DERRAVE RANË T'GJITHË NË GROPË;ATËHERË I ZUNË TË GJALLË,DUKE I QITUR NË
TREG;E PYESNIN TË INETRSUARIT PËR BLERJE,THERRJE,TË MISHIT DERRIT T'EGËR:
-SA KUSHTON AI DERRI I MADHI?;MALSORI TREGONTE ÇMIMIN;PO, KUR PYETNIN SA
KUSHTON AI DERRI MË I VOGËLI;ËH,KY DERRI MË I VOGËLI KUSHTON DYFISHIN ÇMI-
MIT TË DERRIT TË MADH!;E PSE KAQ SHTREJTË O,KAQ I VOGËL!;ËH,KY I VOGËLI KA
SHERRIN E MADHË,NUK KA GRADH I ARAVE QË E PRETË;KY ZHBIRON GARDHIN MË
I PARI;PAS TIJ TERË PLIMA E DERRAVE TË ËGËR,NA E PRISHËN MISERNIKUN DHE,NA
LANË PA FIJE BUKË,NË ATË MALËSI,OUUU,MALËVRI;TË TRETËMI VALËGRI;OUUUUH,
QE TË MBETËMI MË TËRGIM;OH,TË TRETEMI NË MERGIM!!"SHUMË T'FALA MNAI,USA.

Shqiptari23/05/2020 13:54

PO NISHANI, POOOOOOOOOOOOO!!
FJALE, LLOGJE DHE CICERIMA CIU-CIU, CIU-CIU!!! E TREMBET RAMEN!!! ME ARTIKUJ NE FB, RAMEN E BETE "MUT" FARE!!!
AI TASHME ESHTE GANGESTER DHE KALUAR GANGESTERIT!!! POR AI PO E MBAN DHE DO TA MBAJE PUSHTETIN VETEM ME POLICI DHE NUK PJERDH PER ASNJE DHE PER ASGJE NE BOTE!!! AI PO LUAN NE BYTHE TE GJITHE BOTEN E PJERDHUR DEMOKRATIKE!!!
AI ESHTE MJESHTER!!! E KA KAPUR TAMAM SITUATEN SOT NE BOTE, KUR ASKUJT NUK I RRUHET FARE SE CFARE PO NDODH NE SHQIPERI!!! KA KRIJUAR POLICITE E VETA TE RILINDJES. NJE ME LIGJ DHE DY SIPAS QEJFIT!!! ILYRJAN POLICE!!!
ATA JANE "POLICET E RINJ TE RILINDJES", PARAMILITARE NE TRAJNIM PER ZGJEDHJET QE PO VIJNE NE 2021!!! ATA JANE 'USHTARET E RINJ", ATA JANE 700 SPARTANET E RINJ TE RILINDJES QE DO TE ZEVENDESOJNE "PENSIONISTET" E LLESHIT DHE "CUNAT PROBLEMATIKE" TE RAMES QE DO TE PERDOREN FUQISHEM GJATE FUSHATES SE 2021!!! RAMA PO PERGATITET FORT PER FITOREN E 3-TE TE RADHES DHE VENDOSJEN E PUSHTETIT TE TIJ TE PERJETSHEM, NDERSA PD DHE OPOZITA AKOMA NUK KANE FILLUAR PROCESIN E PERZGJEDHJES SE KANDIDATEVE PER DEPUTETE, PER KRYETARE DHE KESHILLTARE BASHKISH (NESE EDHE ZGJEDHJET VENDORE DO TE MBAHEN NE TE NJEJTEN DITE), AKOMA NUK KA NXJERRE NJE QEVERI "HIJE", AKOMA NUK E KA NDARE MENDJEN SE PER CILIN SISTEM ZGJEDHOR ESHTE DAKORD!!!!
A PO PERGATITET PD DHE OPOZITA PER ZGJEDHJET E ARDHESHME APO KA BERE NDONJE PAZAR ME RAMEN, SI AI I 2017???
A ESHTE HAPUR PD DHE OPOZITA NDAJ INTELEKTUALEVE DHE PERSONALITETEVE TE SPIKATURA PUBLIKE, TE PAPERLYER E TE PAPERFOLUR APO DO TE DALE PERSERI PERPARA VOTUESVE ME TE NJEJTAT SURRETE TE DISKREDITUARA, TE KORRUPTUARA DHE PA AUTORITET E PERSONALITET, ME SHPRESEN SE POPULLI NGA HALLI QE E KA ZENE ME RAMEN DO TE NA VOTOJE CDO HAJVAN QE TI COJME PERPARA???!!!!!
SI DO TA MUNDI RAMEN??? VETEM DUKE DALE NE BULEVARD DHE SHESHE DUKE THIRRUR ME ZE TE NGJIRUR: RAMA IK! RAMA IK! RAMA IK??!!! RAMA SHPORRU! RAMA SHPORRU!! RAMA SHPORRU!!!!!!
GEZUAR FITER BAJRAMIN!

Shto koment

Denonco