I lëçituri mjekërbardhë...

I lëçituri mjekërbardhë...

Nga Elona Caslli - 21/03/2020

I lëçitur mjekërbardhë, filtro gjuhën, kur na drejtohesh se nuk jemi bagëtia jote, por jemi populli yt.

Nëse nuk e mban dot peshën e detyrës që ke marrë përsipër, atëherë merr ca kohë pushime.

Nuk ke asnjë lloj të drejte, të na fyesh, të na poshtërosh dhe të na etiketosh me lloj- lloj emrash.

Nuk ke asnjë lloj të drejte, të na kërcënosh ditën për diell, se do të na hedhësh gaz lotsjellës.

Nuk ke asnjë lloj të drejte, të kërcënosh pensionistët me lloj- lloj skenaresh.

Ti je zëri i fundit që mund të ndërgjegjësojë shqiptarët. Zhvendosu dhe dorëzo pushtetin e fjalës tek mjekët.

Le të dalë një mjek çdo ditë, me një mesazh sensibilizues dhe jo ti. Vetëm zëri i mjekut mund të ketë peshë në këto kohë. Zërin tënd kërcënues nuk e dëgjon kush.

Ti bën mirë të fshihesh e mos të shfaqesh kund.

Post Scriptum- Dorëzo pushtetin tek mjekët!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Daj Jaku24/03/2020 14:38

Si gjithmonë e qartë dhe e mprehtë si brisk berberi. A e din o Elona që zullap sulltan halldupi dha urdhër për arrestimin e Regjizor Robert Budinës dhe Arkitekt Kreshnik Merdanit? Hakmarrja për dështimin e planit të grabitjes 200 milionë € shprehet me egërsinë dhe arrogancën karakteristike të këtij zullapi dhjaks, arrestim i trimave intelektualë të pamposhtur. Një "liderr global" që kërkon të mbulojë dështimin publik me një "fitore" mjerane, arrestim intelektualësh të ndritur. Meqë nuk i bleu dot, nuk i mposhti dot me asnjë lloj maskarallëku e dhune, tani do ti gjobisë rëndë. Në se kënaqesh me këtë lloj "fitore" o pallosh 2 metra = 2 milimetra koqe.

taso22/03/2020 15:46

po ti bente per veten e tij mund te vidhte disa miliona dhe te rrinte ne shtepi por juve e beni qellimisht se donisaliun ai ju sillte ne vete.

Sasha21/03/2020 22:01

Vetem kryeminister nuk eshte ai,nje i SEMURE ne gjitha drejtimet.IK PIRDHU rama

cuf dabjoni21/03/2020 19:49

deri sa ti thone DEZERTOR mos prisni te ndryshoj ..
Perkundrazi sepse si thoni dhe ju eshte i marr e fttyre e ndyte

fatko21/03/2020 19:05

te lumte Elona.

S21/03/2020 18:59

Opo sa inat e keni se thotë të vërtetën dhe vetëm të vërtetën. Ky milet kështu e do se ndryshe s'mer vesh. Si puna e atij bariut që drejton delet në rrugën e duhur, këtë rol ka sot dhe Edi Rama dhe kush do që të ishte ai. Apo vetëm se e thotë ai dhe ju vjen inat. Futuni re rrini brenda dhe mos vini ne rrezik jetën e të tjerëve. Elona pfffff

Shqiptari21/03/2020 18:51

O SHQIPTARE! O POLICE! O USHTARE! LE TE DALE VETE RAMA NE RRUGE PO QE SE KA BYTHE!!!
AKOMA NUK E KENI KUPTUAR SE KY NJERI NUK KA AS TURP DHE AS CIPE!!!!
TANI NA GENJEN PERSERI, GJASME SIKUR IA KA DERGUAR NJE "MIK".
PO KU KA MIK KY MUTI I MUTIT!!!!
RAMA REAGOI MBASI U KUNDERPERGJIGJ AMABSADORI I SPANJES!!!!
CFARE PSIKOPATI I PACIPE!!!!!
TE NDERUAR POLICE DHE USHTARAKE TE REPUBLIKES SE SHQIPERISE, MBROJENI JETEN E QYTETAREVE SHQIPTARE POR MOS ZBATONI URDHERAT PERVERSE TE PSIKOPATIT RAMA!!!!
KY NJERI NUK KA AS CIPE, AS MORAL DHE AS DINJITET NJEREZOR!
KY ESHTE NJE TURP PER KRYEMINISTRIN E E NJE VENDI QE E KEQPERDOR INTERNETIN PER PUSHTETIN E TIJ PERVERS!!!!
I BEJ THIRRJE FORCAVE TE RENDIT QE TE DISTANCOHEN SA ME PARE NGA KY DJALL!!! NESER DO TE PERGJIGJEN PERPARA LIGJIT!!!
SHQIPERIA NUK ESHTE KILI I PINOCETIT!!!!
O POLICE! KUJDES! MOS DEGJONI IDIOTIN SOT SEPSE NESER DO TE ZHVISHENI LAKURIQ DHE DO TE MEBETENI PA PUNE PER 10 VITE PER HAJVANLLEQET E IDIOTIT KRYEMINISTER!!!!
POSHTE EDVIN SATRAP RAMA!

Bruno21/03/2020 18:14

Shume e drejte, ok Elon.

t21/03/2020 18:13

Ngordhje ramavirusit!

kadri hasbiu21/03/2020 16:09

keni shume te drejte po kujt po ja thoni nje njeriu qe vetem nga paraqitja duket qe esht i shpifur

ai21/03/2020 16:04

kjo elona i qa shkrimet, po kesaj rradhe u tregua shume e bute.

Hallall Zonj-ushe21/03/2020 15:58

I ke rene pikes. Te semurit mendor mendojne se kane te drejten e prones mbi kete popull. Ky eshte I semure, frikacak, peder, halabak dhe monster. I ka ardhur dita per ne varreza ketij lugati te shpifur.

Osumi21/03/2020 15:48

Absolutisht dakord. Vec fytyren e tij mos e pafshim kurre. Ai qen bir qeni vec te keqija i ka sjelle dhe do te vazhdoje ti sjelle ketij populli, nese ne nuk dime ta largojme nje ore e me pare nga faqja e dheut bashke me funderinat qe e mbeshtesin. Ne keto momente duhen sakrifica sublime.

Arditi21/03/2020 15:22

Te lumte Elona, ky eshte mesazh shume i qarte. Guximi tend eshte admirues dhe inspirues. Shumica e mendojne ate qe keni shprehur ju por ju keni inteligjencen dhe guximin jo vetem per ta thene por ta bere publik ne momentin e duhur. Ke shume pergezime nga shume shqiptare te ndershem e mjeke qe po sakrifikojne keto dite edhe per shkak edhe te marrezive e perversitet te mjekerbardhit pisanjos e thonjepaprere qe kundermon po ti afrohesh. Te lumte mendja, zemra dhe dora!

tironci21/03/2020 15:04

Brravo tqofte 8 me 2 ja ke bo kryepalloshit

Shto koment

Denonco