‘Po shfaqen 24 orë në ekran si heronj shpëtimtarë të viktimave të tyre’

‘Po shfaqen 24 orë në ekran si heronj shpëtimtarë të viktimave të tyre’

Nga Ergys Mërtiri - 01/12/2019

Mjeshtërit e sofizmit banal proqeveritar, po imponojnë idenë se nuk është koha për kritika ndaj qeverise. Sipas tyre, ne një situate dramatike si kjo nuk mund te behet politike, ndersa vendi ka nevoje për solidaritet.

Ne kohe krize si kjo nuk u dashka kritikuar qeveria për kaosin dhe dështimin total ne menaxhimin e saj, por ama, kryedeshtakut qe e ka degjeneruar shtetin deri ne këtë pike, i lejohet te beje propagande nga mëngjesi deri ne darke duke luajtur filma ne mënyrën me te pacipe me viktimat! Për hir te solidaritetit, u dashka te mbështesim shkaktaret e tragjedisë, dhe te lejojmë qe ata te vazhdojnë te abuzojnë duke u shfaqur 24 ore ne ekran si heronj shpëtimtarë te viktimave te tyre!

Ndërkohe, ky heroi qe na kërkon solidaritet, shfryn mllef kundër mediave gjithë ditën e lume, ndërsa arreston aktiviste e mbyll portale, ne shkelje flagrante te se drejtës.

Nuk ka gjë me politike sot, sesa te kërkosh te mos behet politike. Është politike e pastër qe maskohet tinëzisht si depolitizim, për ti shërbyer një propagande te fëlliqur fajtoresh.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

ai01/12/2019 17:44

Del një sharllatan në ekranet televizive, bir i një ish ministri të kohës së Enverit, e tund gishtin duke thënë se unl jam më i dituri e më kompetenti, unë jam përfaqësues i Amerikës e broçkulla të tjera si këto, e ca shqiptarë tuafë e naivë shkruajnë në komente se ky duhet të jetë i pari i Shqipërisë.
Del kryeministri e ju hungëron të gjithëve duke thënë se edhe nëse kam bërë ndonjë gabim, në Shqipëri nuk ka tjetër politikan më të zgjuar e më të aftë se unë, e zvaranikët i thurrin elozhe.

krasasi tp01/12/2019 15:46

Nese Edi Rama eshte i keq, e djathta eshte pa koke.Nese L.Basha eshte i mire, Edi Rama eshte "gjysma me e mire e tij".Ndryshimi i kerkuar nga gjthe shqiptaret, fillon kur Presidenti Meta jep doreheqjen dhe vihet ne krye te LSI,kur Sali Berisha zgjohet nga "gjumi letargjik"dhe vihet ne krye te opozites se vertete me kete regjim.Kur vendin vakant ne Presidence e ze Gramos Ruci.Kur ne debat (ne presidencen nen G.R)per zgjidhjen e krizes do thirren te gjithe aktoret ,institucional ,perfshi diasporen dhe personalitete te fushave te ndryshme, qe njohin Doktrinen e Shtetit.perfshi Sali Berishen( e njeh D.SH,por nuk mundi apo nuk deshi),perfshi (Spartak Ngjelen qe e njeh DSH por nuk mundi ) dhe te tjere.Prania e Ambasadores se re te SHBA dhe ai i OSBE dhe BE do ishte nje shtyse pozitive.Shqiperija e para.Po nje mendim dhash or te uruar.

Albani01/12/2019 14:05

TE LUMTE ERGYS PER ATO CKA SHKRUAN PER SOFISTET DHE KRYESOFISTIN!

Skrapari01/12/2019 12:49

Ergys! Ti je djale me mend, qe fatkeqesisht si Ju jane shume pak. Une ndaj te njejtin mendim me ju, o eshte koha sot per te bere politike ose te ulim koken dhe te pranojme poshterimin qe po na ben ky ndyresire, ky pervers qe po luan bukur per momentin. Por harron qe ne qe s'mund ta pertypim demagogjine e ketij njeriu te peshtirosur nuk do te qendrojme pasiv . Sa te qetesohet sado pak situata do ngrihemi ne kembe dhe me hu ta nxjerrim nga kryeministria. Kujton se ne harrojme qe ai me Gjushin mbajne pergjegjesi per cdo firme pallati te ndertuar. Mjere ai dhe gjithe ata qe u bene shkaktare te kesaj tragjedie kombetare. Shpirti nga bytha ka per tu dale.

Balo Benca01/12/2019 12:06

Njeriu Edi Rama bleu gjithëshka,nderkombëtaret,ambasadorët,opozitën e Lulit,llumin e shoqerise,kriminele,gjykatës,prokurore,gazetare,media,analistë,shoqeri civile...gjithëshka...
Perëndine,i paçim uratë,nuk e bleu dot....
Dorëheqje se nuk eshte burrë...
Të qe burrë e bënte si shoku Mehmet...

Shto koment

Denonco