Katastrofë!

Katastrofë!

Nga Sali Berisha - 04/11/2019

Shqiperia e narkoshtetit te Edvin Mafise peson renie katastrofike, zbret me 85 vende per mbrojtjen e investimeve!

Te dashur miq, ne 6 vitet e fundit asnje investitor serioz i huaj nuk ka nisur investime ne Shqiperi per shkak te klimes antibiznes qe mbizoteeon ne narkoshtetin e Edvin Mafiss. Kete vit, perveçse Shqipëria sipas Bankes Boterore është e fundit në Europë, per klimen e biznesit ajo tani renditet edhe ndër vendet me përkeqësimin më të lartë të klimës së biznesit brenda një viti.

Nga 10 indikatorët e marrë në studim shihet se përkeqësimin më të madh e shënoi në mbrojtjen e investimeve. Vitin e kaluar, Shqipëria u rendit në vendin e 26 për mbrojtjen e investimeve, ndërsa këtë vit u rendit në vendin e 111. Ky është indikatori më i rëndësishëm për investitorët e huaj. Për një vit, shihet se vendi ka rënë në renditje me 85 vende në raport me një vit më parë.

Si perfundin me Edvin Mafine investime te huaja nuk ka dhe nuk mund te kete!

 

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Selman Dervishi-Mani,USA.poet,21 vepra kombtare Sh05/11/2019 20:19

KATASTROFË OUH,HATA PROFKË;NARKOMANIE UDHËHEQJE;FATKTOTIRANIE KURTHEDREQJE;
KISHIN PLASUR ZJARRET;ISHIN SHTRASUR VARRET;KALLUR ATDHEU O,NGA ZJARRI;STRALLUR
ATKREU,NGA VARRI;NENDËPALË THELLSIE TOKËS;NENDËVALË KTHJELLLZIE
PRROKËS;
FLAKËROHEJ FLAKA,DIGJEJ ATDHEU;SHLAKËROHEJ SHLAKA,GRIGJEJ ATKREU;
AI,DUKE U
LUTUR:SHPËTOJË ZOT,FSHATIN TIM;A,TANI:SHPETOJË ZOT,LAGJËN TIME;O,KUR AFROHEJ;
SHPETO ZOT SHTEPINË TIME;KALLEJ SHTEPIA,TERË SHQIPTARIA;KOKËKRISURI
RROKËSTISURI:
SHPETOM O ZOT,VETËVEDIN;SE E DORËZOJË TERË VENDIN,TERË FAMILJEN,FENER
KANDILJEN;
VETËM PËR SHPETIME PËRSONALË;TERRSOGALË;TRANDIVALË OUH,SA KANIBALË?!"
SHUMË T'FALA,
REFUGJAT LUFTË,PËRZENË ME DHUNË,NGA FASHIZMI RUSO SERBO GREKË;DUKE U
DJEGUR O,TRETUR;
PRERË VELLAZËRO RIHIRO FARË SHKRIPKAVRRINË;O,TERË PELLAZGO ILIRO MBARË
SHQIPTARINË!!.

Many05/11/2019 13:39

Faji esht I plehrave te listes se mbyllur te Bashes qe legjitimuan kryeshkerdhaten ne parlament.

Osumi05/11/2019 10:20

O Arber na rofsh topet. Krahason te pakrahasueshmit. Injorant, komunist i pandreqshem. Turp te kesh.

Arber04/11/2019 21:19

Prej teje e kemi peshqesh Ramen. Jua solle njerezve aty ku nuk mban dhe thane me mire do jete ky tjeteri. Ky avaz vazhdon per 30 vjet.

Llaz Murrizi ujk Lushnjes04/11/2019 20:41

Po pse re Sale pak biznes ka bere Ramiu ,po deputetet e opozites se re nuk I bleu .goxha bisnes beri .Dhe themi qe ska biznes eshte prishur klima e tij ,

Shto koment

Denonco