Edi Rama too lost in Kosovo!

Edi Rama too lost in Kosovo!

By Enver Robelli - 07/10/2019

Edi Rama too lost in Kosovo! The one that was so exited in Nis with Alexandar Vucic’s idea for land swap with Kosovo.

The one who went to Kosovo’s Parliament and didn’t even mention the name of Ibrahim Rugova, the forerunner of Kosovo’s independence. And what happened? Half of the parliament boycotted his speech.

The one that called the opponents of Kosovo’s division “asses”.

The one that called the protests of students from Shkodra to Saranda against his oligarchy as a conspiracy from Kosovo.

The one that knows Kosovo only from persons he meets in coffeehouses and takes them to use and abuse.

The one that lost the big chance to be the Edi Rama of the early 1990s.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Gramoz07/10/2019 17:12

Ne 90ten Edver Taqi Suma ka qene nje zhuls, qe tallte bythen gjith Tirona!

Kosovari07/10/2019 12:04

......dhe ai qe eshte nje vllah i dhjere. Perfundoje mendimin.

Pa kambn e mbare o Kosove !07/10/2019 11:28

Dhe çfarë humbje !
21% ka marë PDK e Thaçit që e ka për zemër Rama e gati 60% kanë fituar dy partitë kritike të Thaçit e Ramës.Po të shtojmë edhe partinë e Haradinajt, edhe ajo kundërshtare e Ramës, na del se në Kosovë kundër Thaçit e Ramës kanë votuar 4/5 e votuesve

N07/10/2019 10:48

Eh mir mir. Rama sa doli tha nuk ishte ideja ime madje isha kunder. Ai vazhdon lojen

Loran shehu07/10/2019 10:46

Ne kosov fitoj turku e sorrosi

Korabi07/10/2019 10:41

Po cfare ishte ne 1990 edvin rama.Nje bire i nje komunisti sadist si kristaq rama.Kur filloj levizja e studentve ne ..90 ai ishte i fshehur ne Korfuz.Edvin droga eshte nje paloco si ne nendhjeten si ne 2019.Mos ushqeni asnje iluzjon tjeter per te

Shto koment

Denonco