Në Kosovë humbi edhe Edi Rama!

Në Kosovë humbi edhe Edi Rama!

Nga Enver Robelli - 07/10/2019

Në Kosovë ka humbur edhe Edi Rama. Ai që në Nish u entuziazmua me idenë e Aleksandër Vuçiçit për ndarjen e Kosovës.

Ai që erdhi në Kuvendin e Kosovës dhe foli e foli e nuk e përmendi emrin e Ibrahim Rugovës, prijetarit të pavarësisë së Kosovës. Dhe çka ndodhi? Gjysma e Kuvendit ia bojkotoi fjalimin.

Ai që kundërshtarët e copëtimit të Kosovës i quajti «gomarë».

Ai që protestat studentore nga Shkodra në Sarandë kundër oligarkisë së tij i quajti konspiracion kosovarësh.

 Ai që Kosovën e njeh nga njerëzit që i takon në kafehane dhe që i merr me vete për t’i përdorur e keqpërdorur.

Ai që e humbi një shans të madh, të jetë ai Edi Rama i fillimviteve 90-të.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Gramoz07/10/2019 17:12

Ne 90ten Edver Taqi Suma ka qene nje zhuls, qe tallte bythen gjith Tirona!

Kosovari07/10/2019 12:04

......dhe ai qe eshte nje vllah i dhjere. Perfundoje mendimin.

Pa kambn e mbare o Kosove !07/10/2019 11:28

Dhe çfarë humbje !
21% ka marë PDK e Thaçit që e ka për zemër Rama e gati 60% kanë fituar dy partitë kritike të Thaçit e Ramës.Po të shtojmë edhe partinë e Haradinajt, edhe ajo kundërshtare e Ramës, na del se në Kosovë kundër Thaçit e Ramës kanë votuar 4/5 e votuesve

N07/10/2019 10:48

Eh mir mir. Rama sa doli tha nuk ishte ideja ime madje isha kunder. Ai vazhdon lojen

Loran shehu07/10/2019 10:46

Ne kosov fitoj turku e sorrosi

Korabi07/10/2019 10:41

Po cfare ishte ne 1990 edvin rama.Nje bire i nje komunisti sadist si kristaq rama.Kur filloj levizja e studentve ne ..90 ai ishte i fshehur ne Korfuz.Edvin droga eshte nje paloco si ne nendhjeten si ne 2019.Mos ushqeni asnje iluzjon tjeter per te

Shto koment

Denonco