Ilir Meta është presidenti im

Ilir Meta është presidenti im

Nga Bledian Koka - 27/09/2019

Venecianet e Tiranës...

Rrëmimi politik sipas përroit përkatës, nuk mungoi edhe pas publikimit të opinionit të Komisionit të Venecias në se Ilir Meta e ka shkelur apo jo Kushtetutën duke anuluar fillimisht e me pas duke shtyrë zgjedhjet e 30 Qershorit.

Ilir Meta e humbi betejën bashkë me shumë shqiptarë të tjerë për tëe mos lejuar Edi Ramën të tallë bythën me votën e lirë, dhe nga ana tjetër Shqipëria ‘fitoi’ vetëm pas 29 vitesh rënie të komunizmit, imazhin e vendit të dytë në botë pas Koresë së Veriut që bën zgjedhje vetëm një kandidat.

Socialistet do të thonë se Ilir Meta duhet të mbajë fjalën e dhënë ke Çim Peka se do të jepte dorëheqjen nëse Venecia thotë se ai ka shkelur Kushtetutën.

LSI-tët do të thonë të kundërtën.

E vërteta është 1 dhe e pamohueshme, Ilir Meta ishte ‘presidenti im’ për shumë shqiptarët në 8 Qershor kur vendosi të anulojë zgjedhjet, dhe sot ata që e urrejnë do të duan ta shohin kurban, ata që e duan do ta mbrojnë, ndërsa ata që harrojnë shpejt do të heshtin...

p.s... Siç dimë ne shqiptarët, kupton!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Ervin29/09/2019 22:59

pikerisht sepse anulloi 30 Qershorin u be edhe presidenti im.

Arben28/09/2019 10:29

Eshte dhe presidenti im.Per mua eshte politikani me me bole ne keto 28 vjet tranzicion.

Shofer Petro28/09/2019 09:02

Mbaje edhe per pak dite...sa te vij SPAK-u

Arber Pashtriku28/09/2019 07:07

Qe i anulloi beri mire por presidenti im nuk do te jete kurrë.
Ai bashke me KM e kane vendin mbrapa hekurave

Shto koment

Denonco