Terror televiziv me matrapik

Terror televiziv me matrapik

Nga Nga Andi Bejtja - 21/08/2019

U mbushën dy orë që televizionet më të mëdha informative në vend japin “live” pa ndërprerje prishjen e lokalit "Panorma" të të famshmit tashmë, Mihalit...

Në emër të kujt standarteve mediatike mund ta mbash kamerën deri tani dy orë te shembja e një lokali, të prishësh gjithë programet e tjera për të zënë ekranin me orë të tëra me një matrapik që shemb një mur...

Fshat mediatik...

Fshat i madh mediatik...

Këto tv. sot janë vetë Mihali që kanë mbi dy orë që i janë hedhur publikut shqiptar mbi kurriz.

 

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

krasasi tp21/08/2019 12:34

Cfaqia qe 'spektakolare'.Edhe perqendrimi i gjithe televizioneve per nje kohe te gjate, ishte 'e perligjur' dhe nje prove se Z.Rama nuk e ka kapur sistemin mediatik sikurse thuhet.Por Z.Rama ka filluar nje aksion me goditje te perqendruar ndaj abuzimeve me tvsh, me akcizen dhe detyrime te tjera ndaj tatimeve.Televizionet me hyjne ne radhet e mekatareve me siguri.Me rastin Kokedhima i çuan nje mesazh Z.Rama, se nuk jemi aq kok derra ndaj qeverise, ham pyka edhe ne.Hajt ta fillojme nje marredhenie te re se bashku.Edhe sikur vendi te leshonte ndonji anije kozmike ne hapsire, televizionet nuk do ti kishin kushtuar kaq kohe.Ministria e Financave. me duket si e perqendruar ne pune,ndersa drejtoresha e tatimeve me ngjan si parazevendesuset "ku qendron problemi ketu",Ndoshta kjo do ua kthej qoken televizioneve dhe tatim paguesve te medhenj, duke penalizuar cironkat.

Higgins21/08/2019 12:19

Nuk po dime ku po shkojme.
Shqiptar tundu!

Shto koment

Denonco