Ministër i Brendshëm pa të brendshme!

Ministër i Brendshëm pa të brendshme!

Nga Ylli Dylgjeri - 06/06/2019

Ministri Lleshaj per Deutsche Welle:

...“Unë nuk besoj që një publikim i tillë prish imazhin e Shqipërisë. Sigurisht që asnjë lajm sado i vogël, që

nuk është pozitiv, nuk na pëlqen. Por çështja ka nevojë që të merret me qetësinë e duhur pasi është në hetim dhe kjo është një rrjedhje e paautorizuar, duhet të presim fundin. Nuk duhet të kërcejmë te konkluzionet shumë herët, pasi i bëjmë dëm procesit.

Ajo që është publikuar është pjesë e një dosje që

po zhvillohet, bëhet fjalë për rastin konkret dhe përgjithësisht në të gjithë kuptimin e së drejtës përgjimet nuk janë prova, por indicie që të çojnë te provat. Duhet të presim deri kur të sqarohet rasti” tha ai.

Uaaaaaaauuu!

Ky ishte deklarimi i Ministrit Leshaj për median DW.

Fjale per fjale ky Minister nuk beson se vendit iu prish imazhin nga ky publikim. Dhe...merr guximin t'ja thote DW per gazeten më me peshen europine Bild? Per gazeten qe permbys Qeveri, politika e udheheqes.

Pra botimi te kjo e perditshme nuk prish imazh- na tha Lleshaj. Tha per Bild-in, qe botohet 5 milion kopje, qe shitet mbi 2 milion çdo dite, qe lexohet online nga 25 milion te tjere. Kjo perandori politikash e imazhi nuk prish imazh!!!

Qe ta thuash kete zoti Minister duhet te jesh nje ish ushrarak me graden jo kapter por kapderr! Duhet te jesh fare edhe pa organe, nga truri deri te zorra e trashe.Ose siç thone mirditoret per dike qe jua ka prure ne maje te hundes nga budalleku: Gjynah qe dhje...ne toke!

Po si mor Llesh, nuk prishka imazh Bild-i?

Administrata Juaj, dmth Departamenti i Administrates Publike qe Ju e keni ne vartesi institucionale, me akuzoi mua dhe me largoi nga detyra se i prisha imazhin Qeverise Rama per 4 vargje te nje vjershe?

Me hoqet statusin e nepunesit civil se bera humor per vetem 5 mije frendsa e 2 mije followers? Me quajtët opinionberes te FB? Po Bild me 25 milion lexues?

Allah allah. Me mire me zbrit ne Tirane, se ky lloj specie me keto deklarta me degdisi prap maleve nga ka ardhur.

Zoti te dhashte mend, o djali i Lleshajve!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Daj Jaku10/06/2019 07:39

O kapderrr lleshi. Mos u merr me komente sepse sa herë hap gojën kutërbon erë qelbësire si dhe çudit dyrrnjanë me mikrohorizontin e qënies tënde të mjerë, të krahasueshëm me dy gisht qiell të burgut të Spaçit. "Prisni rezultatin e hetimeve", na thua. Sa vjet u bënë që presim rezultatin e hetimeve ndaj Saimir Tahirit, ndaj Erion Velisë, ndaj Geron Xhafaj, ndaj Shullazit, Olsit, ndaj dhjetra kriminelëve të parlamentit, qeverisi, administratës, ministrave hajdutë Beqaj, Gjiknuri, Spiropalla, Taulant Yaris Balla..... duhet një libër i trashë për gjithë listën. Presim rezultatin e hetimeve nga përkurorja e pakohëshme, motra jote Syke Arta Marku? Prit gomar të mbijë bar? Durimi i pritjes u sos. Popullit shqiptar i u sos durimi, u ngrit, u çua (jo si hallatet e komandant Ramës dhe kapterr Lleshit). Ti u bëre pjesë e "tepsisë" në fund të banketit, kur kishin mbetur vetëm kockat që i hidhen qenve. Për ato kocka u turre kundër popullit, grave, pleqve, fëmijëve me gaz helmues dhe me bastunët e gomës, duke u bërë pjesa më aktive e ushtrisë së mafjes. Në Itali mafja quhet "cosa nostra" ; në Shqipëri mafja quhet "tepsia". Ti je thjesht kallashi i mafjes "tepsi". Shkove për lesh dhe dole rru e qeth o Llesh. (Nuk e di përse më jep idenë e bythës me majasill ajo goja jote, ndoshta nga forma si edhe nga kutërbimi që lëshon).

Loni07/06/2019 14:01

Lleshaj,thene shkurt, nuk ka ryer akademi ushtarake, ai nga komandant toge qe ishte ne nje bateri te regjimentit tone ne Vore, toger, u be komandant regjimenti dhe pastaj u dallua ne votimet per kushtetuten e Berishes dhe e shperbyien duke e cuar ne nje kurs nje vjecar ne Gjermani, etje e bene atashe ushtarak, i dha nje darke qyl Kadarese dhe Kadareja si qylaxhi qe eshte,e propozoi per kemandant akademie dhe me pas per president.

Nardi07/06/2019 07:40

Kur behen bashke 3 faktore : mentaliteti , karakteri dhe shto ketu edhe rrethin e kapeles qe i ka kufizuar gjith kohes siperfaqen e kontaktit te trurit me ambjentin rrethues , del nje produkt qe pasqyron te gjitha cilesite qe ka ky minister . Eshte vertet e dhimshme kur shikon nje minister te brendshem qe nuk kursen nga gazi lotsjelles as femijet dhe as grate shtatzena kur con policet e keqpaguar dhe te detyruar per buken e gojes qe te nxjerin nga shpijat e tyre banoret qe u prishen shpite , kur hedh gaz mbi protestuesit , kur rahin barbarisht nje perfaqesues politik te opozites dhe me mendje ngushtesine e tij del dhe deklaron qe publikimi i audiopergjimit te gazetes prestigjoze " Bild " nuk e prishka imazhin e vendit .Zot na ruaj , se keto monstra sic dhe thote ne nje shkrim analisti Demaliaj nuk kane as fe , as ligj dhe as kanun por vetem bindjen ndaj urdherave te jashteligjeshme te gjatosh palloshit , por nuk do jete e larget dita qe do japin llogari per te gjith keto qe po i shkaktojne popullit

Cimi06/06/2019 23:56

Edhe mos harroni se kyt Lleshajn i madhi Kadare, shkrimtar oborri me dy shtepi te restauruara, na e prezantoj si president......

Rami Kristaq Murrizi06/06/2019 23:46

Po km pallosh Ka te bredeshme? Po keta e kane ekzibicionizmin ushqim mengjezi mos te hàrrojme Shukriun,dhe eshte cudi sa here nxjerrin bythen u shtohen votat.po keta Jane kulishat e qelbesit te tere riporedhet.

Teuta06/06/2019 20:06

Shqipyari, Lleshi apo Lleshaj,ka mbaruar shkollen e mesme per kapter (shkollen Skendrrbeg) pra ka qene "begs" pastaj ka vazhduar Shkollen e Bashkuar e me vone ka shume mundesi Akademine Ushtarake. Pra nga mosha 14 vjec e deri ne 25 ndoshta ka mbajtur kapele ne koke (kapelen a vazhduar ta mbaje edhe me pas si oficer karriere) por e kam fjalen qe ne periudhen kur njeriu merr formimin baze dhe formon llogjiken e tij, nuk ka patur asnje mundesi te dale jashte rrethit te kapeles. Shto ketu edhe faktin se eshte formuar ne nje shkolle ushtarake komuniste dhe arrin nje perceptim te sakte te llogjikes qe ka ky njeri. Bindja se urdhri zbatohet e nuk diskutohet e ka bere qe te arrije ne detyren e Ministrit te Brendshem. Mendon se eshte i rastesishem emerimi ne kete detyre pikerisht kur KM filloi t'i dridhej toka nen kembe? Une mendoj se jo. Pasi ky person i edukuar si ushtarak ne nje sistem supertotalitar, kur sheh "armikun" eshte i gatshem ta eliminoje. Prandaj te prisni thenje inteligjente nga ky njeri, eshte njellojbsi te presesh te fkuturoje gomari dhe te beje veze ne fluturim

Oli06/06/2019 19:52

Lepires b... se Rames eshte ky Leshi..

Shqiptari06/06/2019 16:47

Lleshi, djali i kujtdo qofte, qenka turpi i atyre qe e kane sjelle ne jete! Lleshi nuk paska tru ne koke, por paska lesh!
Lere rehat, o Ylli, se edhe ai vet e di se cfare belaje e madhe e ka zene me te zotin e kopese. Me beso, i dashur Ylli, i ziu Llesh, eshte bere pishman 1 milion here qe pranoi ate pist e hyri ne ate dere.
Eshte thjesht nje karrierist i vogel i paburreruar ose i ç'burreruar e pa allate, pa bythe, e pa kellqe, qe e heqin prej hunde te ziun. E ke pare se si eshte bere dyll i verdhe? Uroj qe te mos jete me diabet apo me verdhez!!!

Shto koment

Denonco