Shkuan gjallesat të votojnë, gomari, derri, miu, delja

Shkuan gjallesat të votojnë, gomari, derri, miu, delja

Nga Artan Fuga - 16/05/2019

Nga Artan Fuga. 

Shkuan gjallesat të votojnë

Gomari: Ku di unë ç'a thonë, për mua ka rëndësi të pëllas që të dukem.

Derri: Unë kam pak kërkesa, Shqipëri hesapi, pak baltë dua unë sa të zhgryhem...

Miu: Aman ta hedh votën sa për t'u dukur se votova që mos më thonë po ti o mi përse qendron në vrimën tënde???

Dhelpra: T'ja jap votën ariut se është leshko.

Papagalli: Unë votoj gjithmonë njësoj jam besnik, nuk di slogane të tjera.

Delja: Unë votoj qorrazi si delet e tjera, e di dashi se ku duhet ta hedh votën.

Lakuriqi i natës: Çfarë prisni nga unë që të mos votoj qorrazi!!!

Iriqi : Unë votoj për inat, ngre gjëmbat përpjetë dhe mendja s'më punon fare. Mos më nxehni po ju them!

Breshka: Kushdo të fitojë mua s'më bën dot gjë se kam zhguall unë, të tjerët kush po çan kokën për ta!

Majmuni: Unë votoj me imitim, si të votojë derri.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Skrapari17/05/2019 01:48

O Qorr, o selim, o krist! Mos u perzieni me pune qe nuk arrini ti kuptoni. Hani ndonje pershesh dhe futjani gjumit. Sa libra ka lexuar prof. Fuga juve nuk u behen kafshatat e bukes qe keni ngrene gjithe jeten. Komunista te pandreqshem. Fare e ndyre turpi i shoqerise shqiptare.

Shpellar cecen 16/05/2019 23:48

Z.Artan,m’vjen keq por nuk je lodhur shume per ta gjetur!?
Kjo asht vetem historia jone e votimeve,(jo e zgjedhjeve)!Ky eshte porpulli i ine!?Si do qofte asht aktuale!

Krist16/05/2019 18:56

Naim Frasheri,dilte ne nje koder,kur i vinte muza .Keshtu shkroi Bageti e Bujqesi.Ndersa keto tirocit e cilivilizum,na dalin neper ballkone me ornamente stolisur,bile,ndryshe nga Naimi,mbajne edhe dulbi,sic duket po shikon,larg,shume larg,andej nga BE,e megjithese nuk na thote se cfare shikon,po na derdellis,se cfare enderron.Kot nuk e kane bere profesor,mileti.

qorri16/05/2019 15:51

Selim, profesori veten e fut ne p...te sateme!

Selim16/05/2019 13:20

Po veten ku e fut mor pleher

Ridhjeresi16/05/2019 12:55

Struci......
(Bravo Profesor!)

Shto koment

Denonco