Rrini larg një të lajthituri si Edi Rama

Rrini larg një të lajthituri si Edi Rama

Nga Petrit Vasili - 12/01/2019

(Dje dhe sot për Metën dhe Nishanin)

Që Edi Rama kur flet përveç se bën pis, por edhe qelb erë tërë mjedisin e logjikës këtë e dinë të gjithë.

Padija dhe shkollëpakësia e tij kutërbon.

Por shumë më të qarta janë fjalët se komentet.

Ky shpifurinë logjike kryeministër në maj të 2018 pra 7 muaj më parë lexoni çfarë thoshte për Ilir Metën President:

‘Ajo që unë vlerësoj është pozicioni që ai mban.

Nëse nuk do ishte Meta, por një person që s’do kishte bagazh nga e shkuara do ishte shumë keq.

Është presidenti më i mirë që kemi pasur’- u shpreh Rama në AbcNews.

Ndërsa po ky shpifurinë logjike kryeministër që i hoqi edhe portretin ja çfarë thotë sot për Bujar Nishanin:

‘Nishani meriton sot respekt për shkak të Metës se pavarësisht se u bë qesharak, ishte partiak, s’ka arritur aty ku ka arritur Meta që ka sfiduar rendin kushtetues’, tha Rama.

Rrijini larg këtij të marri që s'di ç’flet, mos e afroni që të mos vini ere edhe ju vetë!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Labi12/01/2019 11:07

Na eshte ngjitur si M...pas kepuces

Daj Jaku12/01/2019 10:46

Mirë o Petrit që na thua ti rrijmë larg, pi si t'ja bëjmë që na rri afër ai e nuk na hiqet qafe?

Shto koment

Denonco