TBK-ER/ Të gjithë të bashkuar kundër Edi Ramës…

TBK-ER/ Të gjithë të bashkuar kundër Edi Ramës…

Nga SYRI.net - 06/01/2019

Asnjë s’ka më dyshim se Edi Rama është e Keqja e Shqipërisë….

Vetëm largimi i tij e shpëton Shqipërinë…

Me largimin e tij fillon zgjidhja e të gjithë problemeve…

Rrëzimi i tij i hap rrugën zgjedhjeve të lira e të ndershme…

Zgjedhjet e lira e të ndershme janë e vetmja mënyrë për të larguar këtë qeverisje të rrezikshme por edhe të gjithë reminishencat e politikës së vjetër…

Me largimin e politikës së vjetër dhe ndëshkimin e Edi Ramës e të shpurës së tij mund të kthehet shpresa…mund të lindë besimi për të ardhmen…vendi mund të kthehet në normalitet…

Edi Rama është përfaqësuesi i OLIGARKISË dhe KRIMIT dhe që i marrë prej peng prej tyre, ka marrë peng të ardhmen e vëndit…të ardhmen e shqiptarëve… arsimin e të rinjve shqiptarë…

Nesër dhe deri në largimin e kësaj të keqeje që ka mbërthyer vëndin duhet të vërshojë në të gjithë vendin lëvizja mbarëqytetare me moton

TBK-ER: Të gjithë të  bashkuar kundër Edi Ramës…

Jo vetëm në shqip, por edhe përkatësisht në anglisht, frëngjisht, gjermanisht, italisht….

ATA-ER: All together against Edi Rama

TEC-ER: Tous ensemble contre Edi Rama

TIC-ER: Tutti insieme contro Edi Rama

AZG-ER: Alles zusammen gegen Edi Rama

Tani është koha për veprim!

Ky është vetëm fillimi i fundit të tij!

Ai i frikësuar ka bërë gati valixhet! Ose të hedhë fatin e shqiptarëve në humnerë…

Ai nuk duhet lejuar të largohet se duhet të japë llogari këtu!

Të gjithë mezi e presin këtë moment, cuditërisht edhe një pjesë e bashkëpunëtorve të tij!

Fundi i janarit duhet të shënojë fundin e tij….

Sepse për më tepër Edi Rama po përgatitet ta fusë të gjithë kombin shqiptar dhe të hedhë ardhmen e të gjithë shqiptareve në rajon në humnerë thjesht për interesin e pushtetit të tij personal…

Duhet ndalur me cdo kusht, me cdo mënyrë, me cdo mjet…!

Nesër është fillimi…!

 

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Luis07/01/2019 02:40

Te gjithe neser ne protest kunder Edi RAMES

Skrapari06/01/2019 23:41

Kjo thirrje duhet bere realitet ne kohe rekord. Nuk ka cfare te pritet me. Me te gjitha mjetet duhet larguar kjo qeveri banditesh e bashke me ta dhe oligarket e lidhur me kete bande. Vec duhet mbajtur parasysh nje gje te mbyllen portet aeroportet dhe pikat kufitare. Ndryshe nuk do te kishte kuptim nese nuk do te japin llogari nje me nje per cdo vjedhje qe kane bere pra sekuestrim i pasurise pastaj burg pa limit per secilin qe ka vene dore mbi pronen dhe gjakun e popullit.

Luis 06/01/2019 22:34

Si duket tani vetem MERO GELBAZA KELLIRA DHE SKENDER KURVA MINXHOZI kan mbetur duke i’a LEPIR BYTHEN EDI RAMES DHE LAL PLEHUT ,PRANDAJ MEROS i mban goja ere muti , QELBESIRE MUTI

daut06/01/2019 22:09

Ta shporrim qelbesiren.

Dr06/01/2019 22:08

Te gjithe shqiptaret e diaspores te protestojne kunder atyre shteteve dhe qeverive qe e mbeshtesin kete rregjim kriminal dhe me pankarta ne duar me gjuhe te ndryshme te demaskojne ato qeveri qe I mbeshtesin kete rregjim dhe ta dijne qytetaret e atij vendi se cfare qeverie kane ato dhe te gjitha mediat e atij vendi dhe atyre vendeve ti sulmojne dyftyrsine e atyre udheheqesve qe mbrojne krimet .Kjo do ti detyroje ato udheheqes nga presioni I njerzve dhe I medias te bejne presion ketij rregjimi te dislancohet nga padrejtesite se ndryshe ato udheheqes te japin doreheqje apo te ngrihen padi per bashkepunim dhe mbeshtetje te krimit nga institucionet e atyre vendeve.Popujt e ketyre vendeve nuk e dime se udheheqesit e tyre bashkepunojne apo heshtin ndaj krimeve qe bene kjo qeveri.Kete pune duhet ta organizojne kush te kete mundesi .intelektualet ,opozita .diaspora dhe te behet urgjentisht se shqiperia dhe shqiptaret nuk e meritojne kete poshterim .Kete insiative munde ta sugjerojne edhe gazetaret.

R06/01/2019 21:51

Edi Rama ka mbeshtjetjen e njerzve te keqinj si brenda dhe jashte.Por fuqia e tyre eshte sa nje marimange.PRANDAJ shqiptare ju jeni fuqia e vertete e ketij kombi.Ta gezoni shqiperine e lire dhe te bukur.Nje e ardhme e begate per kete kombe te vuajtur.ZOTI E BEKOFTE SHQIPERINE.AMIN

Shto koment

Denonco