Gremisu farë e keqe!

Gremisu farë e keqe!

Nga Dritan Laçi - 31/12/2018

Meqenese Edi Rama u mor sot publikisht me Aldo Bumçin që sipas tij ishte një hata për Shqipërinë që u zgjidh Ministër i Jashtëm. Edi Rama duke qenë se ti më ndjek vazhdimisht me statuse sepse ti për ketë rron. Aldo Bumçi është nipi i Imzot Luigj Bumçit, minister në qeverinë e Turhan Pashës në vitin 1919, një nga figurat më të ndritura të Shqiperisë së viteve 1910 - 1940. Aldo Bumçi ka stërgjysh nga nëna Pashko Vasën që po të ishte gjallë dhe të shikonte katastrofën ku e ke çuar Shqipërinë në 5 vite qeverisje me siguri do të ta kishte kënduar një vaj.

Tani për ty Edi dhe ata Fu-ksat që ke rrotull që me siguri do të të sjellin këtë status, ti djali i kujt je? Nipi i kujt je? Djali i Kristaqit deputet në nomenklaturën komuniste dhe i Spiro Kolekës që vranë e prenë njerëz të pafajshëm.

Edi, ti je sëmundja më e keqe që mund ti bjerë trupit. Ti me Aldo Bumçin je si nata me ditën në shumë aspekte. Dallimi është i qartë. Shiko familjet nga vini. Njëra familja qe dha martirë për Shqipërinë dhe tjetra ajo e jotja martirizoi Shqiperinë për kolltukun e saj. Gremisu farë e keqe!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Balo Bna01/01/2019 10:38

Ky eshte nip i Petro Kolekes, nje torrollak i njohur ne Vuno qe fliste me fjale te medha dhe shiste mend lart e poshte..do mbetet monument permbysja e tavolines ne datelindjen e Spiros,vellait te tij,sepse donte te ulej ne krye te vendit ky dhe jo Enveri!
Babai i Edit,Kristaqi ka qene dede'
Servil dhe frikacak....
Edi,Edwini eshte njeriu i ri i socializmit..
Eshte i arrire,me te gjitha ndyresirat qe kerkonte doktrina,me çdo ves dhe difekt..perveç njerit..nuk ka koqe te behet vrases..eshte frikacak.
Kjo e fundit do ti sjelle fundin..
Kjo eshte Analiza jeme....

Shqiptar31/12/2018 22:50

Zakonisht secili ben emrin e vet me gjithe rendesine qe ka prejardhja familjare. KM aktual eshte perfaqesues i denje i familjes se vet. Rrjedh nga nje familje sherbetoresh, gjysherit e tij kane qene sherbetore te mbretit sic e ka pranuar edhe vete, ndersa i jati dhe daja i tij kane firmosur denime me vdekje. Por ky ia kalon familjes se tij se po firmos denimin me vdekje te Shqiperise dhe do hyje ne histori e do te studjohet si njeriu qe shlaterroi vendin e vet per perfitime personale.

ver llapa31/12/2018 22:00

Aldo Bumci eshte sojli jo sojsez si ty more qelbesire,kungull mos te mbifte fara se plehra nxjerr ajo hale qe ke ne surrat

Taku31/12/2018 17:41

''Gremisu fare e keqe'' shprehje shum e goditur ...tamam fare e keqe,mos mbifte me se moren ne qafe nje komb te tere.
Me mire nje fis i mire sesa 100 fise kellire...

Shkelzeni31/12/2018 17:30

Bravo Tani

Arben31/12/2018 14:06

BRAVO per autorin.
Ky drogaxhi eshte me shekuj drite larg familjes dhe individit A.Bumci.
Ali Babaj me 40 hajdutet e tij na ben moral.
TURP per ata qe e ndjekin...

Bilbil Hoxha31/12/2018 13:58

Bravo miku im. Pergjigje e merituar.

Skrapari31/12/2018 13:46

Si nuk ka turp ky ndyresire qe kerkon te hedhe balte mbi nje familje fisnike si ajo e z. Bumci. Ky qen i ndyre dhe familja e tij kriminale nuk i vjen as tek maja e thoit as Z. Bumci as familjes se tij. Po i vjen ngordhja ndaj ben si qen i zgjebosur.

Shqipri 31/12/2018 13:17

Bravo.....!!!

Shto koment

Denonco