Klodeta Dibra, e njëjta që ‘përdori’ Shullazin!?

Klodeta Dibra, e njëjta që ‘përdori’ Shullazin!?

Nga Flamur Vezaj - 03/12/2018

Forumi i Gruas ne Partine Socialiste paska zgjedhur kryetaren e saj znj.Klodeta Dibra! Por ky emer me kujtoj kohen kur pedagogia e “pavarur” politikishte kandidoi per Rektore te Universitetit te Tiranes! Ne ate kohe, mazhoranca, nder te tjera tha se nuk ishte kandidatja e tyre znj.Dibra! Por zgjidhja e saj provoi per te disaten here mashtrimet e kesaj mazhorance dhe tentativat e saj per te kap institucionet!

#Vec kesaj mu kujtua edhe Emiljano Shullazi! I “forti” i rruges se Kavajes qe me shpuren e tij, i orientuar nga ish-drejtues te PS-se ne Tirane, ne ate kohe, moren guximin dhe kercenuan kandidatin tashme rektor M.Koni dhe profesorin Dh.Kule, qe te hiqnin dore e te zgjidhej znj.Dibra! Gjykata e shpalli te pafajshem Shullazin dhe banden e tij per kete kercenim, pasi profesoret “humben” kujtesen nga frika, por kjo nuk do te thote se nuk ishte i vertete kercenimi dhe “lobimi” i Shullazit me shok! Gjithashtu zgjedhja e saj, provon edhe njehere tjeter lidhjet qe PS-ja kishte dhe ka me Shullazin! Por a thua, ti kete siguruar ndonje vote “i forti” i rruges se Kavajes nga “313” profesoreshes Dibra, meqe jane banore te te njejtes lagjeje!?? Imagjinoni, kush do drejtoj forumin e gruas socialiste, nje zonje per te cilen kriminel si Shullazi bejne lobim per ate!!! Kjo nga lidhja e saj personale apo nga ish-kryetari i PS-se ne Tirane, mbetet per tu sqaruar ne ditet ne vazhdim nga rrjedha e ngjarjeve se vete profesoresha Dibra nuk besoj se do te tregoi! E pastaj thone se politika nuk ka lidhje me kriminelet! Hajde propagande hajde!

#suksese_kryetares#

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

ervin04/12/2018 14:04

Ka qen nje goc dhe sportiste e shkelqyer. Fatkeqsi per ate qe ka degraduar. Etja per pushtet I ka felliqur karakterin.

Malo03/12/2018 21:14

Duhej kryetare kjo se ka ca k9he qe rri kot. Eshte gje mire Nonda???? Hahaha Fytyra e Rilindjes!!!????

BIRI I SHQIPES03/12/2018 20:10

I nderuar z. Veizaj!

Vete e keni shkruar kete artikull apo e kane shkruar te tjere?

Shto koment