Sqarimi i Bushatit

Sqarimi i Bushatit

Nga Agim Xhafka - 21/02/2018

Zotit Ilir Meta, President i Shqipërisë.

(Përgjigje letrës suaj për sqarime rreth bisedimeve me Greqinë.)

Zoti Meta,

Unë, në cilësinë e ministrit të Jashtëm jam takuar në Korfuz me homologun grek. Aty kemi bërë biseda për (Shih Top Channel emisionin e lajmeve.)

Më pas ministri i Jashtëm grek u takua me mua në Korçë. Atje folëm per (Shih Klanin emisioni i lajmeve.)

Në se do hollësi të tjera (Shih emisionin Provokacija të Much Nanos me Ramën.)

Po mos mjaftuan as këto (Shih mua tek Babaramo.)

Besoj se kaq janë boll që të firmosni lejen për mbylljen e marrëveshjes me grekët.

Nëse doni te dini se ç’do përmbajë pasi të nënshkruhet (Shih televizionet greke, dëgjo radiot greke dhe lexo gazetat greke.)

Me respekt

Ditmir Bushati.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

zahoi i te tjereve24/02/2018 21:19

I peshtiri i sules, ben langon e rrugevre; i drejtoht presidentit, si i rrugeve qe eshte! Kjo eshte hale kultura e maxhoranses se shkaterimit e vjedhjes!

zahoi i te tjereve23/02/2018 17:20

Ky njeri i neveritshem nuk e kupton se presidenti duhet te njoftohet zytarisht jo nepermnjet lajme ve qe nxjerr llumi mediatik i varur nga qeveri haleja e ketij te peshtiri! Or ordiner ti nuk mund e nuk ke tager ta konsiderosh presidenti njesoj si nje degjues lajmesh te kronikave te kontrolluare prej rraces tuaj te dhjere!

Fishta22/02/2018 14:18

Morën penin e ranë në Artë, me Greqi ku dan Shqypnia, si e ka vu Faik Begu në kartë, e ka njoftun Albania. E more vesh o zullap me gjith birin e sulbythës, përse baba-llarët e tu nxorren nga varri eshtnat i mija dhe i tretën në lumë? Qi sot ti ta shesësh kët Shqypni për me ble at ishullin ku don me tretë trupin tand të fëlliqun në pleqni. Un prej kndej e kam pa ishullin ku do kalosh ç'ka t'ka mbet nga kjo jetë o zullap, Quhet Alkatraz.

o lale22/02/2018 01:21

O Gjysho, po nuk e degjove Ramen nga Prishtina kur tha: E hapem ne ceshtjene detit per t'i bere presion Greqise qe te na perkrahi per ne BE

Gjyshi21/02/2018 18:07

Ore nuk po arrije ta kuptoje kete marrveshjen e kufirit. Ne nuk kemi ankesa perse Greket kerkojne marrveshje per te mare pjeset tona dhe perse ne pranojme te bejm marrveshje ? Greket kufirin e kane ne Prevez , aty ti filloj matjet.

Fieraku nga Ferrasi21/02/2018 18:03

Hahaha hahaha
Je i madh.

Shto koment