FOTO/ Ja vendet më të sigurta ku duhet të fshiheni në rast sulmi bërthamor

FOTO/ Ja vendet më të sigurta ku duhet të fshiheni në rast sulmi bërthamor

18:11, 17/09/2017

Gjëja më e mirë që mund të bëni kur ndodh një shpërthim bërthamor është të fshiheni, por jo çdo vend mund të jetë i përshtatshëm për t’u mbrojtur.

Sekreti është që sa më shumë dendësi materiali të ketë mes jush dhe botës së jashtme, aq më mirë do të jetë. Kështu do të mund të prisni deri sa të vijnë t’ju shpëtojnë.

Qeveria amerikane rekomandon që të fshiheni në një ndërtesë në afërsinë tuaj, por jo çdo pjesë e saj siguron të njëjtën mbrojtje.

Më poshtë keni një grafik i cili tregon se sa përqind (%) i mbrojtur jeni në secilën pjesë të shtëpisë. Duket qartë se mundësia juaj më e mirë janë bodrumet.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment