VIDEO/ Uragani Irma ‘zhduk ‘ oqeanin

VIDEO/ Uragani Irma ‘zhduk ‘ oqeanin

16:36, 10/09/2017

Uraganet e fuqishme kanë qenë kryeqendra e fjalës në kontinentin Amerikan. Por ajo që ka çuditur më shumë botën është ‘zhdukja’ e oqeanit menjëherë pas uraganit.

Sipas shkencëtarëve gjithmonë pas uraganit, uji lëviz me presion të ulët, por edhe baticat dhe zbaticat bëjnë punën e tyre.

Zhvendosja e ujit gjatë uraganeve shkakton përmbytje dhe pas uraganeve ndodh e kundërta. Është ujë shumë i cekët në Bahame, kështu që çdo lloj zhvendosje është e dukshme.

Shikoni më poshtë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment