Cfarë na pret në menunë e vitit 2054

Cfarë na pret në menunë e vitit 2054

09:53, 22/06/2024
A+ Aa A-

Imazhet ultra-realiste të krijuara nga AI tregojnë se si mund të duket darka juaj pas 30 vitesh, pasi ne do të jemi të detyruar të hamë 'në mënyrë të qëndrueshme'. Për të sjellë në jetë menunë e vitit 2054, ekspertët kanë përdorur mjetin AI Midjourney e cila përmban pjata të çuditshme si sallata e kriketit dhe biftekët e rritur në laborator. Ka edhe spageti jeshile dhe topa 'mishi' të bëra nga një bimë ujore, e cila duket sikur vjen nga një  kuzhinë e një galaktike tjetër. E dini që këto krijime të pazakonta mund të zëvendësojnë në të ardhmen pjatat e preferuara të familjes si pjekja tradicionale e së dielës ose peshku dhe patatinat, besojnë shkencëtarët. Sipas shkencëtarëve, ata kanë gjurmë më të ulëta të karbonit se klasikët e tillë, që do të thotë se mund të ndihmojnë në betejën kundër ndryshimit të klimës.

Por a do t'i hanit ju ato?

1-Do dëshironit një sallatë kriketi? Thuhet se insektet janë plot me proteina dhe ofrojnë alternativë më të qëndrueshme ndaj mishit të kuq dhe shpendëve. Në foton mëposhtë është një imazh i krijuar nga AI se si mund të duket kjo sallatë.

Image

2-Mbarështimi i gjerë i bimëve do të mirëpresë varietete të reja që nuk njihen gjerësisht për momentin, si p.sh. azolla e fierit të ujërave të ëmbla me rritje të shpejtë që përdoret për supa, sallata dhe madje edhe hamburgerë. Në foto, spageti azolla dhe 'qofte' të imagjinuara nga AI

Image

3-Mishi i rritur në laborator është ende duke kaluar nëpër pengesa ligjore dhe rregullatore - por deri në vitin 2054 ekipi mendon se do të jetë i disponueshëm për t'u blerë lirisht. E njohur edhe si mish i 'kulturuar', kjo metodë futuriste ofron një alternativë ndaj mishit të kafshëve të vërteta, ndërsa shijon pak a shumë të njëjtën. Duhet një mostër qelize nga një kafshë e gjallë që më pas rritet ose 'kultivohet' në laborator për të krijuar një masë mishi - duke përdorur më pak burime dhe më pak hapësirë. Sipas AI si do të duket si në foron mëposhtë.

Image

4-Kriketat, krimbat dhe milingonat janë miqësore me mjedisin, sepse ato marrin më pak burime natyrore sesa rritja e bagëtive, dhe janë gjithashtu një alternativë e shëndetshme për mishin.

Ata tashmë janë shpallur si 'superushqimi' i radhës sepse janë të mbushura plot me proteina, lëndë ushqyese, kalium, magnez dhe tre herë më shumë acide yndyrore se omega-3 në salmon. Si dhe kriket, sugjerojnë ekspertët e FixOurFood. Do të festojmë me karkaleca, karkaleca dhe madje edhe termite, të njohur për dëmet që shkaktojnë në ndërtesa. Ndërkohë, në SHBA, restorantet kanë servirur cikada, insekti i zhurmshëm që aktualisht po vërshon mbi shtetet jugore. "Deri në vitin 2054, britanikët do të kenë insekte të ngrënshme në pjatën e tyre të darkës dhe ne mund të shohim dërrmimin e kriketave më shpejt se drithërat integrale," tha Doherty.

Image

/ DailyMail /

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco