Zyrtarisht emoji më i përdorur në rrjetin social Twitter është...

Zyrtarisht emoji më i përdorur në rrjetin social Twitter është...

14:19, 06/06/2023
A+ Aa A-

Shumë prej nesh preferojnë që gjatë bisedave në telefon me njerëzit ose në rrjetet sociale të përdorin edhe emoji. Por a jeni bërë ndonjëherë kuriozë se kush është emoji më i përdorur? Në rrjetin social Twitter emoji duke qarë është zyrtarisht emoji më i përdorur në të gjithë botën dhe tani mund të kthehet edhe në modë.

Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se emoji me lot gëzimi është sërish i lezetshëm. Ndryshimi është kryesisht për shkak të një emoji që qan i cili përjetoi një rënie të madhe të popullaritetit në janar, nga 1.93 miliardë përdorime në dhjetor në 1.78 miliardë përdorime në muaj. Kjo është një rënie totale prej rreth 150 milionë përdorimesh.

Në tërësi emoji ka kaluar nëpër faza të ndryshme në internet gjatë viteve të fundit, duke u etiketuar si një mjet komunikimi. Emoji duke qarë u lëshua me grupin e parë të emoji-ve në vitin 2011 dhe ishte emoji më i popullarizuar nga viti 2019 deri në 2021.

10 emoji-t më të mirë të përdorur në Twitter tani janë:

Fytyrë që qan 
Fytyrë me Lotët e Gëzimit
Fytyrë lutëse
Duke qeshur me të madhe
Zemër e kuqe
Shkëlqen
Faleminderit ose të lutem
Fytyre e qeshur me sy me zemra
Fytyrë e buzëqeshur me zemra
Fytyre e qeshur

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco