Macja mbipeshë bie nga 27 metra lartësi e shpëton me disa 'gërvishtje'

Macja mbipeshë bie nga 27 metra lartësi e shpëton me disa 'gërvishtje'

13:56, 30/05/2023
A+ Aa A-

Një mace mbipeshë ka përfunduar me vetëm disa lëndime të vogla pasi u rrëzua nga 27 metra lartësi nga një ballkon në Bangkok.

Macja ia hodhi vetëm me disa gërvishtje edhe pse u përplas në pjesën e pasme të një makine të parkuar.

Macja me emrin Shi Fu, ishte duke ecur në ballkonin e pronares së saj kur rrëshqiti dhe u rrëzua nga kati i gjashtë i një ndërtese në qytetin tajlandez më 27 maj.

Pronarja e maces me lot në sy tregoi se kishte harruar që të mbyllte derën që të çon te ballkoni në apartamentin e saj.

Macja u dërgua te veterineri dhe rezultoi se kishte vetëm disa lëndime të lehta. Si pasojë e përplasjes në xham ajo përfundoi me disa thyerje në kthetra dhe me hundë të ënjtur, por pa lëndime të rrezikshme për jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco