A e dini pse norvegjezët i vendoѕin mollët јаѕhtë oborrit? Pëgjigja është mbreslënëse

A e dini pse norvegjezët i vendoѕin mollët јаѕhtë oborrit? Pëgjigja është mbreslënëse

10:52, 15/05/2023
A+ Aa A-

Cilesia e jetës ndryshon nga njeri vend në tjetrin dhe në këtë pikë, norvegjezët dihet që qëndrojnë shumë lart

Një detaj se si janë edhe shumë socialë me njëri tjetrin, është vjelja e pemëve.

Kur pemët u sjellin norvegjezëve shumë fruta, ata i varin ato jashtë oborrit, në mënyrë që kalimtarët të mund të ushqehen me to.

Nuk është çudi pse Norvegjia njihet si vend i mirëqenies sociale. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco