6 parashikimet e frikshme të Nostradamusit për 2022

6 parashikimet e frikshme të Nostradamusit për 2022

13:01, 26/12/2021
A+ Aa A-

Astrologu francez i njohur në të gjithë botën për profecitë e tij në gjashtë parashikimet që mbulojnë vitin e ardhshëm parashikon një vërshim emigrantësh, rënien e Bashkimit Evropian, vdekjen e Kim Jong Un dhe një tërmet të tmerrshëm në Japoni.

Por le të shohim në detaje.

‘E gjakut dhe e urisë fatkeqësi më e madhe / Shtatë herë më shumë në plazhe / Uria, vendi i pushtuar, burgu’, lexojmë në katërtën e parë. Mund të nënkuptojë se luftërat dhe konfliktet do të shtyjnë mijëra njerëz të migrojnë. Në veçanti, Nostradamus do të thotë se shtatë herë më shumë emigrantë do të mbërrijnë në plazhet e Evropës sesa normalisht.

Sipas asaj që është parashikuar, do të jetë Europa ajo që do të shembet: ‘Tempujt e shenjtë të stilit të parë romak / Do të hedhin poshtë themelet e perëndeshës.’

Sipas Nostradamus, me pak fjalë, mund të jetë rënia e Bashkimit Evropian. Mund të ketë një lloj lufte në Paris, i cili mund t’i nënshtrohet një rrethimi: ‘Gjithçka përreth qytetit të madh / Ata do të jenë ushtarë të strehuar nga fushat dhe nga qytetet’.

Përsëri astrologu do të kishte parashikuar një tërmet katastrofik në Japoni për vitin 2022: ‘Drejt gjysmës së thatësirës ekstreme, në thellësi të Azisë do të thonë tërmet’.

Një ngjarje e cila mund të ndodhë në mes të ditës dhe mund të shkaktojë dëme të shumta materiale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco