Kjo krijesë e egër e pyllit shfaqet pas 20 vitesh, por më e veçanta është se si ai vret gjahun e tij

Kjo krijesë e egër e pyllit shfaqet pas 20 vitesh, por më e veçanta është se si ai vret gjahun e tij

13:14, 27/10/2021
A+ Aa A-

 Sean Blocksidge udhërrëfyesi i një guide në lumin Margaret pa ‘peshqit vampir’ teksa vizitonte zonën me mysafirët e tij.

 Blocksidge i cili tashmë e dinte se çfarë vlerash kishte kjo krijesë e fotografoi në çast.

Rishfaqja e krijesës pas 20 vitesh i ka emocionuar të gjithë.

I njohur si krijesa e egër e pyllit ai është i njohur për kapjen dhe vrasjen e gjahut të tij.

Sipas ekspertëve kjo krijesë e vret gjahun e tij brenda pak sekondash falë dhëmbëve të tij rrotullues.

Blocksidge është shprehur:

''Ne bëjmë çdo ditë vizite me kanoe me turistë. Është një ditë me fat që e pashtë atë. Kam dëgjaur legjendat për ta më parë. Është shumë emocionuese të dish që ata jetojë këtu’.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco