VIDEO/ 'Tërbohet' kali, sulmon makinën e Ministrisë së Brendshme në Itali

VIDEO/ 'Tërbohet' kali, sulmon makinën e Ministrisë së Brendshme në Itali

11:46, 20/06/2021
A+ Aa A-

Një kalë në Firenze është ‘tërbuar” dhe është lëshuar drejt një vargu makinash të parkuara në “Pizza della Signoria”.

Ky veprim i kafshës ka tërbuar qytetarët që ishin në shesh në momentin e incidentit.

Një prej kuajve më të cilët transportohen turistët me karroca, ka dalë jashtë kontrollit duke dëmtuar edhe eskortën e ministres së Brenshme të Italisë, Lamorgese.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e huaja, nga incidenti nuk ka mbetur askush i lënduar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco