Këto janë dy motrat albine më të famshme në internet, por vëllai i tyre duket kaq ndryshe

Këto janë dy motrat albine më të famshme në internet, por vëllai i tyre duket kaq ndryshe

15:45, 02/03/2021
A+ Aa A-

Albinizmi është një gjendje gjenetike, e karakterizuar nga mungesa e pigmentit, e domosdoshme për ngjyrën e lëkurës, flokëve dhe syve. 

Sipas statistikave të fundit , një në 17,000 persona ka një lloj albinizmi.

Njerëzit me albinizëm zakonisht kanë lëkurë, flokë dhe sy mjaft të zbehtë .

Por, njihuni me dy motrat, albine,  që kanë vjedhur vëmendjen e ndjëkesve.

Dy motra albino nga Kazakistani morën internetin me bukurinë e tyre të rrallë! Aselya Kalaganova 14-vjeçare dhe motra e saj e vogël Camilla kanë arritur të bëhen yje të vërteta të Internetit!

Image

Aselya dhe Camilla ngarkojnë rregullisht fotot e tyre, dhe adhuruesit mahniten nga bukuria dhe karizma e tyre unike.
Nëna e tyre Ayman zbuloi se mjekët u tronditën kur ajo lindi vajzën e madhe, pasi ata kurrë më parë nuk kishin  pare një foshnje me albinizëm.

Nga rruga, Aselya dhe Camilla nuk janë fëmijët e vetëm në familjen e tyre, pasi ata gjithashtu kanë një vëlla Aldiyar. Por vëllai i tyre i mesëm vë në dyshim pse ai nuk duket si vëllezërit e motrat e tij.

Aldiyar lindi me lëkurë të errët dhe flokë të errët, dhe kur ata janë së bashku është e pamundur të besohet se Aselya, Aldiyar dhe Camilla janë nga një familje.

   

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Shto koment

  Denonco