Video që po xhiron në rrjet/ Bora e mbuluar me rërë, në shkretëtirë 'u shndërrua' në tortë me çokollatë

Video që po xhiron në rrjet/ Bora e mbuluar me rërë, në shkretëtirë 'u shndërrua' në tortë me çokollatë

11:57, 22/02/2021
A+ Aa A-

Temperaturat mesatare në Arabinë Saudite në muajin shkurt zakonisht janë 10-15 gradë, por këtë vit termometri regjistroi -1.

Në pjesën qendrore dhe veriperëndimore të vendit, disa zona u mbuluan dhe me dëborë, ndërsa temperaturat ranë nën zero.

Por peizazhi në rajonin Tabuk të Arabisë Saudite ëshë bërë fokusi i vëmëndjes në mediat sociale.

Bora që ra aty u mbulua me rërën e shkretëtirës.

Ky incident bëri që vendi të dukej gati si një tortë me çokollatë.

Kur një përdorues i cili shpërndau një video të incidentit në mediat sociale vuri dorën në rërë dhe e ktheu atë me kokë poshtë, kjo ngjau me imazhin e tortës të mbuluar me çokollatë.

Videoja theu rekordet e shikueshmërisë dhe po bën xhiron në rrjet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco