7 tipare që mund t'ju ndihmojnë të dalloni një shtëpi tipike britanike

7 tipare që mund t'ju ndihmojnë të dalloni një shtëpi tipike britanike

12:00, 19/11/2020
A+ Aa A-

Nëse pyesni ndonjë person se çfarë dinë për jetën e përditshme të britanikëve, me siguri do të dëgjoni që njerëzit në Britaninë e Madhe pëlqejnë të pinë çaj.

Dhe kjo është një përgjigje plotësisht e saktë - rreth 165 milion filxhanë çaj konsumohen çdo ditë dhe pothuajse të gjithë janë me qumësht.

Por kjo "kulturë çaji" nuk është e vetmja gjë që e bën këtë vend kaq të veçantë.
Bright Side vështroi apartamentet e banorëve mesatarë të Britanisë së Madhe dhe zbuloi se çfarë e karakterizon një shtëpi tipike britanike.
 

1. Në tualet nuk ka prizaImage

2. Kondicionerët janë një gjë e rrallë në shtëpitë britanikeImage

3. Dritaret e mëdha me parvaze,  janë jashtëzakonisht të popullarizuara në Britaninë e Madhe.Image

4. Tapetet janë kudo në tualet Image

5. Garazhet në shtëpi nuk përdoren për ruajtjen e makinave.Image
6. Posta në shtëpitë britanike dorëzohet ashtu si në filma - përmes një vendi të veçantë në derën e përparme.Image

7. Dyert hapen nga brenda, duke çuar në dhoma, jo nga jashtë.Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco