‘Elon mask’, maska anti-covid e frymëzuar nga miliarderi i Teslë-s

‘Elon mask’, maska anti-covid e frymëzuar nga miliarderi i Teslë-s

08:42, 17/11/2020
A+ Aa A-

Një maskë anti-covid është krijuar për ndër të miliardierit amerikan Elon Musk, CEO-s së Teslës.

Kjo gjetje është e kompanisë skoceze LeaseFetcher, i cili krijoi maskën inovative’ Elon mask’.

Biznesmeni amerikan ka qënë gjithmonë një adhurues i madh i teknologjisë dhe kështu në maskën me logon Tesla është instaluar një mekanizëm që bën të mundur “thirrjen” e një makine me pilot automatik.

Image

Image

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco