20 objekte që na mashtruan duke besuar se ishin diçka tjetër

20 objekte që na mashtruan duke besuar se ishin diçka tjetër

12:08, 16/11/2020
A+ Aa A-

Bright Side shfletoi disa nga iluzionet optike më emocionuese dhe të çuditshme që na bënë të besojmë se objektet e zakonshme janë shumë më tepër sesa ato që duken.

1. "Dielli goditi këtë asfalt të sapo-shtruar dhe bëri një Rainbow Road në jetën reale përmes lenteve të polarizuara."

Image

2. "Një tullë në këtë shtëpi u zëvendësua me blloqe LEGO."

Image

3. "Hija e raftit tim të librave duket si një horizont i qytetit."

Image

4. Për biçikletat

Image

5. "Ky shkëmb i oksiduar duket si Sasquatch."

Image

6. "Mishi i kësaj molle ka të njëjtën ngjyrë me lëkurën e saj."

Image

7. "Gërryerja në këtë rubinet uji duket si një hartë".

Image

8. "Një vezë e rrudhur"

Image

9. "Shkuma ime e kafesë së derdhur duket si një peshk!"

Image

10. "Qindra pika të vogla kondensimi në kutinë time të limonadës"

Image

11. "Kjo pjesë e një cungu peme duket si një metropol druri miniaturë."

Image

12. "Plaga ime  u shërua në një formë gati perfekte të zemrës".

Image

13. "Mënyra e ndarjes së dritës nga ylberi"

Image

14. "Kjo pemë në lagjen time ka 1 degë të një peme molle dhe pjesa tjetër është normale."

Image

15. "Një byrek i inatosur"

Image

16. "Një bretkocë u hodh nëpër xhamin tim natën e kaluar."

Image

17. "Si helmeta mandaloriane"

Image

18.  "Kjo flakë e vogël duket se po notonte."

Image

19. "Kur hapa akulloren time, ajo kishte një fytyrë të qeshur dhe një zemër."

Image

20. "Pasqyrimi i diellit në gotën time të pirjes krijon kafkën e Bart Simpson".

Image

 

Burimi: Bright Side 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco