Statuja plastike e një balene shpëton metronë e dalë nga shinat

Statuja plastike e një balene shpëton metronë e dalë nga shinat

10:20, 03/11/2020
A+ Aa A-

Pranë Roterdamit, Hollandë, një tragjedi hekurudhore u shmang falë një statuje të pazakontë në formën e bishtit të një balene. 

Ndodhi mbrëmë gjatë udhëtimit të fundit në metro me vetëm shoferin në bord.

 Treni që ai drejtonte doli nga shinat ndërsa kalonte një urë, duke thyer pengesën mbrojtëse dhe duke u ulur në bisht të një balene plastike, një instalim që del nga uji poshtë deri në lartësinë e urës. 

Shoferi, i padëmtuar, arriti të dilte vetë nga karroca e mbërthyer dhjetë metra mbi ujë dhe ende nuk ka qenë në gjendje të shpjegojë dinamikën e asaj që ndodhi. 

Statuja e balenës së dyfishtë që zhyten në ujë është 20 vjeçare dhe titulli i veprës është e pabesueshme "Ruajtur nga bishti i balenës".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco