Ariu siberian parashikon fitoren e Biden

Ariu siberian parashikon fitoren e Biden

11:24, 31/10/2020
A+ Aa A-

Buyan, një ari mashkull i murrmë i mbajtur në një kopsht zoologjik në Siberi, ka parashikuar fitoren e Joe Biden mbi Donald Trump në zgjedhjet në SHBA.

Buyan, ekzaminoi me kujdes dy shalqinj që përshkruanin kandidatët presidencialë amerikanë të paraqitura në shtëpinë e tij në kopshtin zoologjik, Royev Ruchey në qytetin siberian të Krasnoyarsk.

Pas një hezitimi të çastit, ariu zgjodhi Biden dhe me padurim zhyti dhëmbët në shalqi .

Dy ekspertë të tjerë të kafshëve në Roev Ruchey morën anën e një pale kundërshtare.

Bartek, një tigër Amurr zgjodhi menjëherë Trump, ndërsa Khan, një tigër i bardhë Bengal - mori pak kohë duke luajtur me imazhin e Biden para se të hidhte shalqinin e Trump larg.

Drejtori i kopshtit zoologjik Royev Ruchey, Andrei Gorban tha se pozicioni i Donald Trump ishte më i sigurt në sytë e banorëve të kopshtit zoologjik, në tij të mëparshme presidenciale.

"Gjatë garës së mëparshme të zgjedhjeve të Trump, pavarësisht pozitës në të cilën ka qenë presidenti amerikan, të gjitha kafshët tona e menduan mirë. Sigurisht, Trump nuk u kthye dhe nuk tha faleminderit " komentoi ai.

 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

alma31/10/2020 13:38

ja ka futur kot

Shto koment

Denonco