Fotografi krahason kafshët shtëpiake me pronarët dhe ngjashmëria është e pashoqe

Fotografi krahason kafshët shtëpiake me pronarët dhe ngjashmëria është e pashoqe

07:58, 27/10/2020
A+ Aa A-

Një studim interesant vë re se njerëzit kanë tendencën të zgjedhin ato kafshë shtëpiake që “përngjasojnë” më së shumti me ta dhe Gerrard Gethings, një fotograf profesionist e vërteton 100% këtë.

Kështu artisti krahason portretin e qenit/maces me pronarin/en. 

Nën hashtagun #adukeniporsiqenijuaj dhe #adukeniporsimacjajuaj, fotografitë janë bërë tashmë virale. S’mund të injoroni dhe të mos vini re ngjashmërinë e pashoq…

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco