Një fotograf krahasoi portretet e kafshëve shtëpiake dhe pronarëve të tyre dhe rezultatet janë mahnitëse

Një fotograf krahasoi portretet e kafshëve shtëpiake dhe pronarëve të tyre dhe rezultatet janë mahnitëse

10:36, 26/10/2020
A+ Aa A-

Shkenca pretendon se njerëzit priren të zgjedhin një kafshë shtëpiake që duket e ngjashme me ta.

Gerrard Gethings, një fotograf profesionist i kafshëve, ka marrë përsipër ta provojë këtë. 

Në një seri krahasimesh goditëse të quajtura #doyoulooklikeyourdog dhe #doyoulooklikeyourcat, ai krahason portretet e njerëzve dhe kafshët shtëpiake të tyre dhe thekson ngjashmërinë që ata kanë.

Rezultatet janë intriguese!

1.

Image

2.

Image

3.

Image

4.

.Image

5.

Image

6.

Image

7.

Image

8.

Image

9.

Image

10.

Image

11.

Image

12.

Image

13.

Image

14.

Image

15.

Image

16.

Image

17.

Image

 

Burimi: Bright Side

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco